اُمو-به لکه‌ها آری بگویید

نقاشی با دست و پاهای کوچک!

قرار است با دست‌ها و پاهای کوچک خودشان نقاشی کنند و اولین آثار هنری بی‌واسطه‌شان را خلق کنند. وقتش رسیده تا رنگ و فضای مناسبی را در اختیارشان قرار دهید و البته، اگر مایل بودید، طبق دستورالعمل زیر و با مواد لازمی که در ادامه در اختیارتان قرار داده می‌شود، فرصت بازی و نقاشی ایمن‌تر و پر تجربه‌تری را برای کودکتان فراهم کنید. نگران نباشید، شوینده اُمو مسئولیت تمام لکه‌ها را بر عهده می‌گیرد.

نقاشی با دست و پاهای کوچک!

نقاشی با دست و پاهای کوچک!قرار است با دست‌ها و پاهای کوچک خودشان نقاشی کنند و اولین آثار هنری بی‌واسطه‌شان را خلق کنند. وقتش رسیده تا رنگ و فضای مناسبی را در اختیارشان قرار دهید و البته، اگر مایل بودید، طبق دستورالعمل زیر و با مواد لازمی که در ادامه در اختیارتان قرار داده می‌شود، فرصت بازی و نقاشی ایمن‌تر و پر تجربه‌تری را برای کودکتان فراهم کنید. نگران نباشید، شوینده اُمو مسئولیت تمام لکه‌ها را بر عهده می‌گیرد.

مواد لازم:

  • چند برگه کاغذ
  • کمی گِل و آب که با رنگ مخلوط شده باشند
  • قلم‌مو
  • گوش پاک‌کن

کودکمان را چطور راهنمایی کنیم؟

قلم‌مو را داخل گِل رنگی فرو ببرد و کف دستانش را رنگ کند.
دستانش را آرام روی کاغذ بگذارد
پس از چند لحظه، به آرامی دستانش را از روی کاغذ بردارد
حالا بسته به خلاقیت خودش، دستانش را با رنگ‌ها و حالت‌های دیگر چاپ کند
با گوش‌پاک‌کنی که در رنگ و گل فرو برده‌ است، اطراف نقش دستانش را تزیین کند
توجه کنید: مراقب باشید که کودک با گِل و لای باغچه و یا هر خاک و گِلی که ممکن است فضولات حیوانات در آن باشد، بازی نکند. مراقب باشید که کودک خاک و گِلی که در اختیارش قرار داده‌اید را به طرف دهانش نبرد. از گِل رُس استفاده نکنید چراکه ممکن است باکتری‌های مضری در خودش داشته باشد که برای کودک خطرناک است. مراقب باشید که اگر کودکتان زخمی در دستانش دارد، پیش از نقاشیِ گِلی زخم‌ها را پوشانده باشید. پس از بازی و نقاشی، دست‌های کودک را با دقت بشویید و زیر ناخن‌هایش را تمیز کنید. 
نظرات
پیغام بگذارید