اُمو-به لکه‌ها آری بگویید

چگونه لباسی که آدامس به آن چسبیده را به «امو» بسپارید؟

آدامس جویده شده دشمن شماره یک لباس‌های شسته شده است. یک چسب شیطانی که در پارچه لباس‌ها نفوذ می‌کند و به همین راحتی‌ها رفتنی نیست. حتی اگر فرزندانتان خودشان آدامس را نجوند نبوغ شیطانی آدامس راهی برای رسیدن به لباس شما پیدا میکند و جویده روی لباس شما می چسبد. این مقاله با سه روش متفاوت نحوه لکه بری آدامس چسبیده به لباس را توضیح می‌هد.

چگونه لباسی که آدامس به آن چسبیده را به «امو» بسپارید؟

چگونه لباسی که آدامس به آن چسبیده را به «امو» بسپارید؟


آدامس جویده شده دشمن شماره یک لباس‌های شسته شده است. یک چسب شیطانی که در پارچه لباس‌ها نفوذ می‌کند و به همین راحتی‌ها رفتنی نیست. حتی اگر آدامس دم دست کودکانتان هم نباشد، بالاخره یک راهی پیدا می‌کند و به جایی از لباس‌هایش می‌چسبد. این مقاله با سه روش متفاوت نحوه لکه بری آدامس چسبیده به لباس را توضیح می‌هد. نکات شستشویی که باید برای پیروزی در جنگ با این شیطان روی سطح لباسهایتان بدانید نقش رمز موفقیت شما را دارند. در این جنگ، قبل از جدا کردن آدامس از لباس، باید مشتی که لباستان را به سفتی گرفته شل کنید. شبیه وقتی که قرار است از یک کودک نوپا اسباب بازیش را بگیرید. نکات شستشو در لکه‌بری لباس‌هایی که گرفتار آدامس‌ها می شوند کمک می‌کند هم به لباستان آسیب نزنید و هم با یک ضربه آدامس را از لباس جدا کنید.

روش اول در لکه‌بری آدامس جویده شده

یکی از روش‌های آسان در لکه‌بری آدامس جویده این است که یخ را آنقدر روی آن بمالید که آدامس کاملا سفت شود. بلافاصله قبل از اینکه آدامس دوباره گرم شود و انعطاف پیدا کند از یک قاشق یا چاقوی کُند یا کاردک نقاشی برای برداشتن آن استفاده کنید. گذاشتن تکه یخ در هر دو طرف پارچه لباس طوری که آدامس در میان آن‌ها پرس شود کار شما را سریع‌تر می‌کند. برای نتیجه بهتر، می‌توانید از فریزر استفاده کنید. لباس را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و بگذارید برای چند ساعت یخ بزند. اگر نمی‌خواهید سرانجام با یک توده چسبناک به جای لباستان مواجه شوید، بخشی از لباس را که آدامس به آن چسبیده باز بگذارید تا اینطور بیشتر در معرض یخ‌زدگی قرار گیرد و بقیه لباس با آن تماس نداشته باشد. وقتی که آدامس جویده شده یخ زد حواستان باشد که در پاک کردن آن از روی لباستان مهربان باشید.
سعی کنید برای جدا کردن آدامس از لباس، به هیچ وجه از وسایل نوک تیز استفاده نکنید و یا اگر هم مجبور شدید، مراقب بخش‌های گلدوزی شده لباس و یا پارچه حساس آن باشید.

پاک کردن آدامس از روی لباس با گرم کردن آن

وسیله‌ای برای منجمد کردن‌ آدامس ندارید؟ به جایش آن را با گرمای  غیرمستقیم آب کنید. از وسیله‌ای مانند سشوآر که گرمایش برای ذوب کردن آدامس و نسوزاندن لباس شما مناسب است استفاده کنید. وقتی آدامس تقریبا آب شد آن را از روی لباس بکنید. موقع لکه بری آدامس به این روش پیشنهاد می‌کنیم که دستکش بپوشید یا از دستتان با یک کیسه پلاستیکی محافظت کنید، زیرا  ممکن است آدامس داغ باشد و دست را بسوزاند.

لکه‌بری آدامس جویده با استفاده از اتو

تکه‌ای از مقوای نازک و تمیز را روی سطح صاف و یا میز اتوی خود قرار دهید. طرفی از لباس را که آدامس روی آن است برگردانید و رو به سطح مقوا پهن کنید. درجه حرارت اتو روی متوسط باشد چون اگر زیاد داغ باشد آدامس به توده‌ای چسبناک‌تر از قبل تبدیل می‌شود و اگر سردتر باشد تاثیری نخواهد کرد. آدامس روی لباس را از پشت، اتو بزنید تا کاملا نرم شود( ممکن است چند دقیقه طول بکشد پس صبور باشید). سپس آدامس روی سطح مقوا می‌چسبد تا شما به آرامی لباستان را از روی آن بردارید.

لکه‌بری آدامس جویده از روی لباس: ضربه پایانی با «امو»

حالا که از آدامس چسبیده به  جین کودکتان یا بدتر از آن لباس محبوب مهمانی خود خلاص شدید آن‌ها را  با شوینده محبوب خود «امو»  مطابق نکات شستشویشان (چه با دست چه با ماشین) بشویید و هر نوع لکه باقی مانده دیگر را از آنها بزدایید. برای راه‌حل‌های تخصصی بیشتر در لکه بری لباس‌هاتان حتی بدقلق‌ترین نوع لکه‌ها به صفحه شستشوی لباس  سری بزنید. 
نظرات
پیغام بگذارید