اُمو-به لکه‌ها آری بگویید

چرا بهتر است به لکه‌ها آری بگوییم؟

با پیشرفت اطلاعات در زمینه تربیت راهبردی کودکان، متخصصان به اهمیت یادگیری تجربی، بیش از پیش پی برده‌اند. آنچه بیشتر از همه اهمیت دارد این است که یادگیری تجربی در محیطی خارج از چهار دیواری خانه رخ دهد. جایی که کودکان دنیای اطرافشان را تجربه کنند، نه اینکه صرفا تماشاچیانی باشند که نظاره‌گر تغییرات محیط پیرامونشان هستند. اُمو از یادگیری تجربی حمایت کرده و با حضورش در کنار مادران، خیالشان را بابت لکه‌های این ماجراجویی‌ها، راحت می‌کند.

چرا بهتر است به لکه‌ها آری بگوییم؟

چرا بهتر است به لکه‌ها آری بگوییم؟


با پیشرفت اطلاعات در زمینه تربیت راهبردی کودکان، متخصصان به اهمیت یادگیری تجربی، بیش از پیش پی برده‌اند. آنچه بیشتر از همه اهمیت دارد این است که یادگیری تجربی در محیطی خارج از چهار دیواری خانه رخ دهد. جایی که کودکان دنیای اطرافشان را تجربه کنند، نه اینکه صرفا تماشاچیای باشند که نظاره‌گر تغییرات محیط پیرامونشان هستند. اُمو از یادگیری تجربی حمایت کرده و با حضورش در کنار مادران، خیالشان را بابت لکه‌های این ماجراجویی‌ها، راحت می‌کند.
 
این‌روزها، درصد بالایی از کودکان، به جای بازی و فعالیت بیرون از خانه، اوقات فراغتشان را در خانه و اتاق‌هایشان، پای تلویزیون یا بازی‌های کامپیوتری می‌گذرانند. این مسئله باعث شده که تنها زمانی که کودکان کوچکترین فعالیتی دارند، محدود به زمانی بشود که در مدرسه هستند! زنگ تفریح، نه فضا و نه زمان مناسبی را برای فعالیت روزانه‌ای که لازمه کودک است در اختیارش نمی‌گذارد و دقیقا به همین دلیل است که والدین باید زمانی را برای تفریحات بیرون از خانه کودکشان در نظر گرفته و او را همراهی کنند!
 
امو قصد دارد تا با حضورش در کنار والدین، نگرانیشان را بابت بخشی از نتیجه‌ بازی و شادی راحت کند؛ لکه‌هایی که از کشف دنیای اطراف، یادگیری و تجربه کودکشان روی لباس‌هایشان می‌نشینند، در واقع مثل نشان افتخاری است که تنها به کودکانی بخشیده می‌شود که در سایه حمایت والدینشان، جسارت یادگیری از طریق تجربه را داشته‌اند و تلاش کرده‌اند تا از طبیعت درس‌های زندگی را به خاطر بسپرند.
 
یادگیری تجربی، علاوه بر اینکه گنجینه اطلاعات کودک را سرشار از دانستنی‌های مفید می‌کند، روی رشد شخصیتی او هم تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. ما به عنوان پدر و مادرهایی آگاه باید بدانیم که اعتماد به‌نفس، ذاتی نیست و طی فرآیند تربیت‌پذیری کودک، توسط خود او کسب می‌شود. یکی از مهمترین دستاوردهای یادگیری تجربی نیز، همین افزایش اعتماد به‌نفس است که با هر قدم مفیدی که کودک شما برمی‌دارد و هر تجربه‌ای که کسب می‌کند، در وجودش رشد کرده و به شخصیت او پر و بال می‌دهد.
 
آیا شما هم چنین موضوعی را در برخورد با کودکانتان تجربه کرده‌اید؟ نتیجه چطور بوده است؟ آیا اصلا تا به امروز به کودکتان فرصت تجربه کردن داده‌اید؟ امو کنار شماست، پس از همین امروز شروع کنید و از صفحه اینستاگرام امو ایده بگیرید! 
نظرات
پیغام بگذارید