اُمو-به لکه‌ها آری بگویید

چگونگی پاک کردن لکه خمیردندان از پارچه های حساس

​گاهی ممکن است خمیردندان در بدترین وقت ممکن بر روی لباس شما بریزد. یک روز عصر را تصور کنید که با عجله در حال آماده شدن برای رفتن به یک میهمانی مهم هستید. در حالی‌که با یک دست مشغول مسواک زدن و با دست دیگر مشغول پوشاندن کفش فرزندتان هستید، متوجه می‌شوید روی لباسی که برای رفتن به مهمانی به تن کرده‌اید، خمیردندان ریخته و این لکه ها اصلا جالب نیستند. داستان آشنایی است نه؟ مطمئناً در چنین شرایطی دوست دارید بتوانید به‌سرعت و با حفظ آرامش لکه را پاک کنید. در ادامه با پاک کردن لکه خمیر دندان طی 4مرحله آشنا خواهید شد و همینطور با مایع لکه بر امو رنگی که مخصوص لباس‌های رنگی است بیشتر آشنا می‌شویم.

چگونگی پاک کردن لکه خمیردندان از پارچه های حساس

چگونگی پاک کردن لکه خمیردندان از پارچه های حساس


گاهی ممکن است خمیردندان در بدترین وقت ممکن بر روی لباس شما بریزد. یک روز عصر را تصور کنید که با عجله در حال آماده شدن برای رفتن به یک میهمانی مهم هستید. در حالی‌که با یک دست مشغول مسواک زدن و با دست دیگر مشغول پوشاندن کفش فرزندتان هستید، متوجه می‌شوید روی لباسی که برای رفتن به مهمانی به تن کرده‌اید، خمیردندان ریخته و این لکه ها اصلا جالب نیستند.
 
داستان آشنایی است نه؟ مطمئناً در چنین شرایطی دوست دارید بتوانید به‌سرعت و با حفظ آرامش لکه را پاک کنید. در ادامه با پاک کردن لکه خمیر دندان طی 4مرحله آشنا خواهید شد و همینطور با مایع لکه بر امو رنگی که مخصوص لباس‌های رنگی است بیشتر آشنا می‌شویم:

1. استفاده از یک پارچه یا حوله مرطوب و تمیز

ابتدا و در قدم اول لازم است تا جایی که امکان دارد خمیردندان‌های رو لباس را از آن جدا کنید. شما با یک تکه ریز ازخمیر دندان خشک شده بر روی لباس رو به رو هستید. با استفاده از یک شیئ مناسب که لبه ‌تیزی دارد مثل چاقو یا یک تکه مقوا یا کارت بلااستفاده، خمیردندان را از روی لباس بردارید. از پارچه مرطوب و تمیز استفاده کنید و با کشیدن آن بر روی لکه‌های به جا مانده از خمیردندان تا جایی که می‌توانید  آن‌ها را کمرنگ و محو کنید.
 
2. کمک گرفتن از مواد شوینده ملایم برای تسهیل لکه بری و بهبود نتیجه

در قدم دوم لازم است از یک شوینده استفاده کنید تا بتوانید اثر لکه خمیر دندان را به‌طور کامل از بین ببرید. در مورد شوینده‌های استاندارد به‌منظور بهبود عملکرد لکه بری آن از ترکیبات شیمیایی استفاده می‌شود که ممکن است به الیاف پارچه‌های حساس آسیب برساند. مثل  پارچه‌های ابریشمی و پشمی. بنابراین بهتر است برای پارچه حساس از شوینده‌هایی استفاده شود که مخصوص این الیاف طراحی شده‌اند. اگر این‌گونه نیست و لباس شما پارچه حساسی ندارد شوینده‌ای مثل مایع لباسشویی امو می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.
در مورد شوینده‌ی مایع لباسشویی امو باید بگوییم که این شوینده‌ی مایع مخصوص شستشو و لکه‌ بری لباس‌های رنگی است  و با حفظ ثبات رنگ لباس‌ها، لکه‌ها را از بین می‌برد. این محصول تنها با یک پیمانه، لکه‌های لباس‌های رنگی شما را به راحتی پاک می‌کند و به همین دلیل، بسیار مقرون به صرفه نیز هست.
همچنین می‌توانید یک مسواک را به شوینده امو آغشته کرده و روی ناحیه لکه دار لباس به دقت بکشید تا لکه ها کاملاً محو شوند. امتحان کنید و ببینید که چگونه این لکه بر قوی، 100 % موثر است.

3. شستشو و آبکشی

برای انجام این مرحله لازم است به برچسب توضیحات مخصوص  شستشوی لباس دقت کنید تا برای گام‌های بعدی شما را راهنمایی کند.
دمای شستشو و نوع شستشو معمولاً در این راهنما آمده است. برای برخی از لباس‌ها، شستشوی دستی و عدم استفاده از ماشین لباسشویی توصیه شده و برای برخی دیگر برنامه‌های خاص ماشین لباسشویی پیشنهاد می‌شود.
 
همچنین در نظر داشته باشید که پس از تعیین نوع شستشو برای آگاهی از مقدار مناسب شوینده حتما به توضیحات روی بسته‌بندی شوینده مورد نظر دقت کنید. امو با احترام به مشتری  این اطلاعات را به شکل دقیق در اختیار شما قرار می‌دهد.
 
4. گرفتن آب اضافه لباس و خشک کردن آن

پیش از انجام مرحله آخر ابتدا نگاه دقیقی به قسمت های لکه شده بیاندازید و از پاک شدن کامل لکه اطمینان حاصل کنید. در صورتی که مشاهده کردید هنوز لکه ها به‌طور کامل محو نشده‌اند، مرحله 1 و 2 را مجدداً تکرار کنید تا لکه ها کاملا از بین بروند. پس از آن می‌توانید وارد مرحله خشک کردن شوید.
فقط به یاد داشته باشید که برای پارچه های حساسی مثل ابریشم معمولاً توصیه می‌شود که خشک شدن به‌صورت طبیعی صورت گیرد. بنابراین در این گونه موارد، مرحله خشک کردن را حذف کنید.
برای انجام این مرحله، اگر شستشو را فقط برای قسمت لکه شده انجام داده‌اید و از خشک کن ماشین لباسشویی هم استفاده نکرده‌اید، قسمت خیس لباس را لای یک حوله قرار دهید و خوب فشار دهید تا آب‌های اضافی جذب حوله شوند.

توجه داشته باشید که برای برخی از لباس‌ها تنها اجازه شستشو به روش خشکشویی و بدون استفاده از آب داده می‌شود.

حالا که شما می‌دانید چطور می‌توان لکه خمیردندان را پاک کنید، از این پس در صورت بروز چنین مشکلی دچار نگرانی نخواهید شد. بلکه با حفظ آرامش لباس خود را تمیز و کارهایتان را ادامه خواهید داد. شوینده امو هم مثل همیشه با 100 % قدرت لکه‌بری موثر کنار شماست تا کار را برای شما ساده‌تر کند. 
نظرات
پیغام بگذارید