اُمو-به لکه‌ها آری بگویید

پیش از شستشوی لباس

باید سرعت عمل داشته باشید، وگرنه کارتان ممکن است کمی بیشتر از چند ثانیه طول بکشد! هرچه زودتر به داد لکه برسید، در پاک کردن آن هم موفق‌تر خواهید بود، پس چشم به راه لکه باشید!

پیش از شستشوی لباس

پیش از شستشوی لباس


همیشه به خاطر داشته باشید که پیش از شستشوی لباسی که لک شده است، نکات زیر را رعایت کنید تا لکه‌ها، آسان‌تر از روی رخت و لباستان پاک شوند:

لیبل پارچه‌ای لباس‌ها را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید که مایع شوینده‌ای که برای از بین بردن لکه‌ها از آن استفاده می‌کنید، به تار و پود لباستان آسیب نمی‌زند.

هیچ‌وقت روی لکه دست نکشید، چراکه با این کار نه تنها لکه را پاک نخواهید کرد، بلکه آن را بیشتر در الیاف لباس فرو می‌برید. برای اینکه از شدت لکه پیش از شستشو کم کنید، تنها ضربات مختصری با انگشتتان به زیر پارچه یا اطراف آن بزنید.

پیش از شستشو، از رنگ‌ دادن یا رنگ‌ ندادن لباس رنگی‌تان مطمئن شوید.

لباس‌هایی که لکه‌های ضخیم و زیادتری دارند را با صبوری بیشتری پاکسازی کنید.

هیچوقت لباس پشمی و یا ابریشمی‌تان را با اُمو نشویید! برای شستشوی لباس‌های پشمی و ابریشمی‌تان، از ماده شوینده دیگری که برای شستشوی این قبیل لباس‌ها مناسب است، استفاده کنید.

لباس‌های پشمی و ابریشمی را به مدت زیادی نخیسانید، همینطور لباس‌هایی که زیپ، دگمه و یا هر آویز فلزی دیگری دارند را هم به مدت طولانی نخیسانید.

نظرات
پیغام بگذارید