اُمو-به لکه‌ها آری بگویید

روانشناسی کودک

روانشناسی کودک

ما برای رشد کودک و افزودن تجربیات جدیدی که در جهت کشف محیط اطرافش به دست می‌آورد، سرگرمی‌ها و فعالیت‌های هیجان‌انگیزی را معرفی خواهیم کرد. بیایید خودمان را برای بازی و سرگرمی آماده کنیم! لحظات هیجان‌انگیزی در راه است!

معرفی بازی‌های هیجان‌انگیز بیرون از خانه!

معرفی بازی‌های هیجان‌انگیز بیرون از خانه!

تابستان، بهترین زمان برای کشف بازی‌های خلاقانه و جذاب، اما خارج از محیط بسته خانه است! زمان مناسبی که در آن، کودکان می‌توانند هم تجربه‌های جدیدتری کسب کنند و هم با طبیعت و دنیای اطرافشان بیشتر آشنا شوند. بازی‌های این چنینی، محال است اثری از خودشان روی لباس‌های کودکتان بر جا نگذارند؛ اما این موضوع نباید دلیلی باشد برای اینکه آن‌ها را از بازی و شادی محروم کنیم! شوینده اُمو در کنار شماست تا مهمترین گام را در روند رشد کودکتان بردارید!

ادامه مطلب
آیا بازی و شادی کودکان هزینه‌ای در بردارد؟

آیا بازی و شادی کودکان هزینه‌ای در بردارد؟

دور شدن از دنیای لکه‌ها، یعنی فاصله گرفتن از فرصت ایجاد تجربیاتی که می‌توانند راه را برای غنی‌تر شدن کوله‌بار دانستنی‌های کودکتان هموارتر کنند. بی‌شک همه ما از هزینه‌های زندگی مدرن خبر داریم و می‌دانیم که خانواده‌ها کم و بیش با چه میزانی از درگیریهای مالی مواجه هستند، پس چندان عجیب نیست که بشنویم نزدیک به 20% از والدین تنها به دلیل نگرانی از همین هزینه‌ها سراغ بازی‌ها و فعالیت‌های جدید برای کودکشان نمی‌روند و آن‌ها را حتی از دنیای لکه‌ها هم دور کرده‌اند! حالا همه این‌ها یک طرف، اینکه بیشتر والدین از یک موضوع مهم هم باخبر نیستند طرف دیگر: اینکه بیشتر بازی‌هایی که کودکان از سرگرم شدن با آن‌ها لذت می‌برند، تقریبا هزینه چندانی دربر ندارند!

ادامه مطلب
یادگیری تجربی چیست؟

یادگیری تجربی چیست؟

یادگیری تجربی یکی از مهمترین بخش‌های رشد کودک محسوب می‌شود که در روند یادگیری او و تجربه‌ محیط اطرافش نیز بسیار تاثیرگذار است. اما به راستی یادگیری تجربی چیست و چه مواردی زیرمجموعه آن می‌شود؟

ادامه مطلب