لکه بر قوی لباس رنگی چه ویژگی هایی دارد؟

لکه بر قوی لباس رنگی چه ویژگی هایی دارد؟

مشغول غذا خوردن هستید که ناگهان لکه چربی بخشی از لباس‌تان را احاطه می‌کند. قطعا به لکه‌گیری لباس فکر می‌کنید. پیراهن دیگری از کمد بیرون می‌آورید اما لکه‌هایی هم روی آن به چشم می‌خورد. حالا دو لباس رنگی با لکه‌ها‌ی جدید و قدیمی دارید. دنبال راهکاری هستید که از پس هر دو لکه بیایید. تنها چیزی که نیاز دارید، لکه ‌بر قوی لباس رنگی است. مایع لکه بر با فرمولاسیون مناسب که لکه‌ جدید را به راحتی پاک کرده و در بردن لکه قدیمی کاملاً مؤثر باشد. چگونه چنین شوینده‌ای را پیدا کنید؟ در ادامه این مطلب به جواب سوال‌تان پی خواهید برد.

بهترین لکه‌بر لباس رنگی

شوینده‌ای می‌تواند کار را یک‌سره کند و در زمان کوتاهی انواع لکه را از بین ببرد که حاوی فرمولاسیون قوی باشد. به این معنا که با لکه‌بری و پاک‌کنندگی بالا سخت‌ترین لکه‌ها را نابود کند. هم‌چنین خاصیت چربی‌زدایی داشته باشد تا اگر گرفتار لکه‌های چرب شدیم، خیال‌مان را از این بابت مطمئن کند. از آن‌جا که وجود لکه روی لباس بدون آلودگی ممکن نیست، باید لکه بر قوی لباس رنگی دارای ترکیبات ضدعفونی کننده باشد تا در یک لحظه هرنوع باکتری و میکروب را برای همیشه از بین ببرد. به این چند ویژگی باید نرم‌کنندگی را هم اضافه کنیم. این‌طوری دیگر نگران زبری لباس نیستیم و می‌دانیم لباس‌ها نرم و لطیف می‌شوند. تثبیت رنگ و محافظت از الیاف لباس کار دیگری است که بهترین لکه بر لباس رنگی انجام می‌دهد و ماندگاری لباس را تضمین می‌کند.

لکه_بر لباس رنگی برای پاک کردن لکه_های قدیمی
لکه_بر لباس رنگی برای پاک کردن لکه_های قدیمی

لکه‌بر لباس رنگی برای پاک کردن لکه‌های قدیمی

با این‌که لکه‌های قدیمی‌ دیرتر از لکه‌های تازه پاک می‌شوند، اما با مواد شوینده‌ای که معرفی می‌کنیم این کار به راحتی امکان پذیر است.

اموی رنگی

برای از بین بردن لکه چربی غذا باید از لکه‌بر با ترکیبات چربی‌زدا کمک بگیرید و لکه‌های سخت را به پاک ‌کننده قوی بسپارید. شاید فکر کنید که به چند شوینده نیاز دارید؛ اما باورکنید که فقط با یک پاک کننده قوی، به راحتی از عهده این کار برمی‌آیید. این قابلیّت‌ها را می‌توانید در لکه بر قوی امو پیدا کنید. مایع لباسشویی اموی رنگی با لکه‌بری و چربی‌زدایی مؤثر، انواع لکه‌های سخت را از لباس رنگی پاک می‌کند. هم‌چنین با پاک‌کنندگی و ضدعفونی بالا می‌توانید انتظار یک لباس تمیز داشته باشید. این شوینده نیاز به مکمل‌ها ندارد و به تنهایی لباس و پارچه را نرم و خوشبو نگه می‌دارد. حفظ ساختار، بافت و رنگ لباس هم از دیگر مزایای مایع لباسشویی اموی رنگی است که با یک بار استفاده می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید.

مایع ظرفشویی

سورفکتانت موجود در مایع ظرفشویی که چربی‌زدا است، می‌تواند به خوبی از عهده پاک کردن لکه روغن غذا و آرایشی از روی لباس رنگی برآید. اگر لکه قدیمی است، بگذارید داخل آب داغ خیس بخورد. سپس کمی مایع ظرفشویی روی آن بریزید و در چند دقیقه به آرامی لکه را بمالید. در آخر لباس را طبق معمول آبکشی و خشک کنید.

اسپری پاک کننده

انواع اسپری‌ پاک کننده لباس ترکیبات لازم برای نابودی اغلب لکه‌ها را دارند. کافی است مقداری از آن را روی لکه اسپری کنید تا تمام سطح لکه را بپوشاند. فرصت بدهید تا مواد جذب لکه شود. اگر لکه خشک شد، مجدداً اسپری کنید. سپس با دستمال به آرامی لکه را پاک کنید و لباس را مثل همیشه بشویید.

پودر اکسیژنه

برخلاف مایع سفیدکننده، پودر اکسیژنه می‌تواند برای لباس‌های رنگی استفاده شود. از آن‌جا که پودر در آب سرد به راحتی حل نمی‌شود، از آب ولرم استفاده کنید. کمی از آن را با آب ترکیب کنید و روی لکه بریزید و تا زمان پاک شدن منتظر بمانید. سپس با دست یا پارچه، لکه را از روی لباس بردارید. در نهایت لباس را شسته و خشک کنید.

چگونه سخت‌ترین لکه‌ها را از روی لباس رنگی پاک کنیم؟

برای این کار انواع لکه بر امو و پودر یا مایع لباسشویی به شما کمک می‌کنند. در صورت استفاده از مایع یا پودر لباسشویی لازم است آن را مستقیم روی لکه بریزید. کمی صبر کنید و با دست لکه را بمالید. اگر لکه پاک نشد، مجدداً تکرار کنید و سپس لباس را بشویید. لکه بر امو سخت‌ترین لکه‌ها را به سرعت از روی لباس رنگی، از بین می‌برد. چنانچه لکه‌بر قوی امو را ترجیح می‌دهید، مقداری از آن را مطابق برچسب روی لکه بریزید و دورانی مالش دهید. با پاک شدن لکه، نوبت شستشوی لباس و لذت بردن از تمیزی آن است.

مراحل شستشوی لباس رنگی در ماشین لباسشویی
مراحل شستشوی لباس رنگی در ماشین لباسشویی

مراحل شستشوی لباس رنگی در ماشین لباسشویی

اگر ترجیح می‌دهید لباس‌ها را در ماشین لباسشویی بشویید. به این صورت عمل کنید. این کار را با انتخاب تنظیمات شستشو ملایم شروع کنید. در ادامه دمای آب را روی 30 تا 35 درجه بگذارید. از آب داغ استفاده نکنید تا بافت لباس حفظ شود. مایع لکه بر یا شوینده لباس را به مخزن اضافه و با ریختن لباس‌ها، ماشین لباسشویی را روشن کنید تا در زمان مشخص لباس‌ها را بشوید. اگر هم‌چنان لکه و کثیفی لباس‌ها زیاد است، یک دور چرخه شستشو را افزایش دهید. سپس تنظیمات آبکشی را فعال کنید. در آخر لباس‌ها را در دور کند خشک کن ریخته و آن‌ها را خشک کنید.

چگونه لباس رنگ گرفته در ماشین لباسشویی را لکه‌گیری کنیم؟

با عجله لباس‌ها را داخل لباسشویی انداخته‌اید و چندتایی از لباس‌های روشن رنگ گرفته است. هنوز فرصت نجات لباس رنگ گرفته در ماشین لباسشویی را دارید. برای لباس‌های سفید رنگ گرفته از سفیدکننده استفاده کنید. برای لباس‌های رنگی می‌توانید سراغ روش خانگی مانند سرکه بروید. مقداری سرکه را با آب ترکیب کنید و روی لکه بریزید. به آرامی مالش دهید تا لکه پاک شود. اگر کارساز نبود، از مواد پاک کننده و لکه بر قوی لباس رنگی استفاده کنید.

نکات مهم برای  پاک کردن لکه از روی لباس رنگی
نکات مهم برای  پاک کردن لکه از روی لباس رنگی

نکات مهم برای  پاک کردن لکه از روی لباس رنگی

 

1- توجه به دمای آب

برای همه لکه‌ها از آب داغ استفاده نکنید. آب داغ برای لکه‌های چربی، روغن و شکلات مناسب است اما برخی لکه‌ها مانند خون یا زردچوبه را بیشتر می‌کند. در این مواقع از آب سرد کمک بگیرید. البتّه دمای آب بستگی به رنگ لباس دارد. آب داغ می‌تواند رنگ لباس‌های تیره را محو کند و به بافت لباس‌های رنگی صدمه بزند.

2- نوع بافت لباس

بافت‌های نخی، کتان و مواد مصنوعی مانند پلی استر را چه به صورت دستی و چه ماشینی می‌توانید با دمای آب  30 تا 45 درجه بشویید. در مقابل برای پارچه‌های پنبه‌ای، ابریشم و پشمی، آب سرد یا همان دمای کمتر از 35 درجه و شستشو دستی مناسب است.

3- نحوه شستشو و لکه‌بری

برای بردن لکه، از ابزارهای سایشی مثل چاقو، کشیدن ناخن روی لباس یا فرچه خودداری کنید. لکه را با دست یا پارچه پخش نکنید. برای لکه‌های مرطوب چای یا قهوه، پارچه سفید یا دستمال کاغذی تک رنگ روی لکه بگذارید که رطوبت را جذب کند. برای لکه‌بری لباس رنگی، سراغ سفیدکننده‌ها نروید. شستشو را با حرکات دورانی انجام دهید و از چنگ زدن لباس و مالش سریع خودداری کنید.

سوالات متداول

 

1- روش خانگی در پاک کردن لکه های قدیمی لباس رنگی موثر است؟

روش‌های خانگی مانند جوش شیرین به پای لکه بر قوی لباس رنگی نمی‌رسند اما کاربرد دارند. یک پیمانه جوش شیرین را با نصف پیمانه آب ترکیب و روی لکه بگذارید. بعد از نیم ساعت لکه را پاک کنید و لباس را بشویید.

2- با پاک کننده لباس رنگی می توان لباس کودک را لکه گیری کرد؟

آنزیم‌های موجود لکه‌بر لباس رنگی به پوست حساس کودک آسیب می‌زنند. لکه‌ بر لباس کودک باید فاقد مواد معطر و آنزیم باشد. مایع لباسشویی اموی کودک آنزیم ندارد و حاوی مواد پاک‌کننده قوی است تا هیچ ردی از لکه‌ها به جا نماند و لباس را کاملاً نرم و ضدعفونی کند.

3- لباس‌های رنگی را به صورت دستی لکه گیری کنیم یا با ماشین لباسشویی؟

لباس‌ها را به دو روش دستی و ماشینی می‌توانید شستشو دهید. اگر دنبال حفظ بافت لباس و سریع‌تر پاک شدن لکه‌ها هستید، پیشنهاد می‌کنیم به صورت دستی و مستقیم لکه‌گیری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *