سریع ترین روش پاک کردن رنگ مو از لباس

سریع ترین روش پاک کردن رنگ مو از لباس

اگر شما هم عادت دارید، موهایتان را در خانه رنگ کنید، ممکن است حین رنگ‌کردن موی‌تان لباستان را رنگی کرده باشید. این موضوع طبیعی است ولی شاید نگران‌کننده باشد. چون لکه رنگ مو به‌سختی از بین می‌رود و مثل همه لکه‌ها اگر سریع اقدام نکنید، شاید پاک‌کردن آن به معضل پیچیده‌ای تبدیل شود. خبر خوب اینکه ما در این مطلب قصد داریم سریع‌ترین و مؤثرترین روش‌های ازبین‌بردن لکه رنگ مو را به شما آموزش بدهیم. مطمئناً که با خواندن این مقاله می‌توانید از عهده پاک‌کردن رنگ مو از لباستان به‌سادگی برآیید.

عوامل موثر در پاک کردن رنگ مو از روی لباس

لباس رنگ گرفته را چطور پاک کنیم قبل از اینکه درباره نحوه پاک‌کردن رنگ مو صحبت کنیم، باید با عوامل مؤثر در تمیزکردن رنگ مو روی لباس، آشنا شوید. برای پاک‌کردن رنگ مو دو فاکتور انواع رنگ مو و رنگ لباس را باید در نظر بگیرید و طبق این دو فاکتور و با انتخاب شوینده مناسب، رنگ مو را از روی لباس پاک کنید. به طور مثال برای ازبین‌بردن رنگ موی مشکی، قهوه‌ای یا آبی، باید از مایع لباسشویی آنزیم دار استفاده کنید؛ اما برای ازبین‌بردن رنگ موی قرمز، سرکه سفید، سفیدکننده و آمونیاک مناسب‌تر است.

شوینده_های مناسب برای پاک کردن رنگ مو
شوینده_های مناسب برای پاک کردن رنگ مو

شوینده‌های مناسب برای پاک کردن رنگ مو

همان‌طور که می‌دانید انتخاب پاک‌کننده باکیفیت نقش زیادی در ازبین‌بردن رنگ مو روی لباس دارد. بهترین پاک‌کننده‌ها برای این کار، مایع لباسشویی آنزیم دار، سفیدکننده حاوی کلر یا اکسیژن، لکه بر و شوینده‌های طبیعی هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

مایع لباسشویی

مایع لباسشویی آنزیم دار بهترین پاک‌کننده برای ازبین‌بردن لکه رنگ مو است. مایع شوینده لباس برای ازبین‌بردن رنگ موی مشکی، قهوه‌ای و آبی به‌خوبی عمل می‌کنند. برای اینکه با یک تیر دو نشان بزنید، بهتر است مایع لباسشویی را انتخاب کنید که قابلیت لکه بری هم داشته باشد. از بین شوینده‌های آنزیم دار، لکه بر امو را پیشنهاد می‌کنیم. این مایع لباسشویی ضمن خاصیت پاک‌کنندگی، یک لکه بر قوی لباس است که هر گونه لکه‌ای را از بین می‌برد.

سفیدکننده

سفیدکننده می‌تواند رنگ مو را از روی پارچه‌های خاص پاک کند. سفیدکننده‌های مبتنی بر اکسیژن را می‌توانید برای لباس‌های رنگی هم استفاده کنید. اما سفیدکننده‌های برپایه کلر فقط برای لباس‌های سفید به کار می‌روند. بااین‌حال حتماً قبل از استفاده برچسب مراقبت از لباس را مطالعه کنید.

سرکه سفید

سرکه سفید یکی از سفیدکننده‌های طبیعی است که به‌راحتی رنگ مو را از روی لباس پاک می‌کند. برای این کار، مقدری آب و سرکه را به میزان مساوی مخلوط کنید و روی ناحیه لکه اسپری کنید. بعد از گذشت ۳۰ دقیقه لباس را با آب سرد بشویید.

نحوه پاک کردن رنگ مو از لباس

برای از بین بردن لکه رنگ مو از روی لباس مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه پاک کردن رنگ مو از لباس
نحوه پاک کردن رنگ مو از لباس

1.رنگ اضافی را از روی لباس بردارید.

برای این کار ابتدا قبل از شستشوی لکه، رنگ موی اضافی را با دستمال تمیز یا چاقو یا قاشقی از روی لباس پاک کنید.

2.لکه را با آب سرد خیس کنید

لکه لباس رنگ گرفته را با آب سرد خیس کرده و تا 30 دقیقه صبر کنید.

3.لباس را در ماشین لباسشویی بشویید

بعد از گذشت این زمان، لباس را با مایع لباسشویی آنزیم دار آغشته کنید و آن را به آرامی با انگشتان یا مسواک نرمی بمالید تا روی ناحیه لکه‌دار پخش شود. قبل از تنظیم دما، برچسب مراقبت از لباس را مطالعه کنید سپس آن را داخل ماشین لباسشویی بگذارید و لباس را با چرخه معمولی بشویید.

4.لباس را در مجاورت هوا خشک کنید

لباس را در مجاورت هوا خشک کنید. بعد از خشک‌شدن، ناحیه لکه‌دار را بادقت بررسی کنید که آیا لکه لباس از بین رفته یا خیر. اگر هنوز لکه روی لباس باقی‌مانده بود، مراحل شستشو را مجدداً تکرار کنید. تا زمانی که از پاک‌شدن لکه مطمئن نشده‌اید در خشک‌کن قرار ندهید؛ چون گرما موجب تثبیت لکه لباس می‌شود.

پاک کردن رنگ موی قهوه‌ای، مشکی از روی لباس

برای از بین بردن رنگ موی قهوه‌ای ، مشکی و آبی از روی لباس به صورت زیر عمل کنید.

1.ابتدا لکه را با مایع لباسشویی بشویید

به‌محض ریختن لکه رنگ مشکی یا قهوه‌ای روی لباس، ناحیه لکه‌دار را با مایع لباسشویی سنگین و آنزیم دار و برس نرمی بمالید و بشویید.

2.لباس را در سفیدکننده قرار دهید.

سطلی را با آب‌خنک پر کنید و سفیدکننده مبتنی بر اکسیژن را به آن اضافه کنید. لباس را زیر آب قرار دهید و به مدت ۸ ساعت صبر کنید تا خیس شود.

3.لباس را در آب سرد بشویید

وقتی مطمئن شده‌اید که لکه از روی لباس پاک شده است، آن را در آب سرد بشویید.

4.لباس را در مجاورت هوا خشک کنید.

بعد از شستشو، حتما لباس را در هوای آزاد و به صورت طبیعی خشک کنید. چون حرارت زیاد به پارچه آسیب می زند.

بهترین روش از بین بردن رنگ موی قرمز و فانتزی
بهترین روش از بین بردن رنگ موی قرمز و فانتزی

بهترین روش از بین بردن رنگ موی قرمز و فانتزی

داخل یک سطل، نصف قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و یک قاشق غذاخوری آمونیاک را با یک لیتر آب مخلوط کنید و ناحیه لکه‌دار را زیر آب قرار دهید و به مدت 30 دقیقه صبر کنید تا خیس شود. بعد از گذشت 15 دقیقه ناحیه لکه‌دار را مالش دهید تا لکه از پارچه جدا شود.

چگونه رنگ مو خشک شده را از روی لباس پاک کنیم؟

ازبین‌بردن رنگ موی خشک شده، سخت‌تر از لکه مرطوب است. بااین‌حال حتی اگر این اتفاق افتاده باشد و لکه رنگ روی لباستان خشک شده است، هنوز راهی وجود دارد. برای این کار یک پارچه سفید را با الکل مالشی یا لکه بر امو آغشته کنید و چندین بار لکه را به پارچه سفید بمالید. این کار را چند بار ادامه دهید تا جایی که رنگ‌دانه رنگ به پارچه سفید منتقل شود. بعد از اینکه مطمئن شده‌اید که لکه از بین رفته است آن را با آب گرم بشویید و بعد در ماشین لباسشویی بیندازید.

آیا الکل رنگ مو را از روی لباس از بین می برد؟

اگر لکه رنگ روی لباس تازه است. برای ازبین‌بردن لکه رنگ موی قهوه‌ای، مشکی و آبی از روی لباس سفید می‌توانید از الکل استفاده کنید. لباس را با آب سرد و الکل بشویید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *