انتخاب بهترین لکه بر لباس کودک

انتخاب بهترین لکه بر لباس کودک

لکه‌دار شدن لباس کودک یک اتفاق همیشگی و طبیعی است. کودکان دایم در حال تجربه کردن چیزهای جدید هستند. طبق معمول کیک شکلاتی خوشمزه را که تازه درست کردید، مقابل کودک‌تان می‌گذارید تا نوش جان کند. وقتی برمی‌گردید می بینید تکه‌های کیک همه‌جای میز پخش شده‌اند و از همه بدتر، دست و صورت شکلاتی کودک‌تان است و لباس سفیدی که لکه‌های شکلات روی آن خودنمایی می‌کنند. خونسردی تان را حفظ کنید. هرچه زودتر به فکر شستن لباس باشید؛ اما نه با هر شوینده‌ای. به نظر شما بهترین لکه بر لباس کودک چیست؟ ما دراین مطلب قصد داریم به شما کمک کنیم تا مهم‌ترین ویژگی های لکه بر لباس کودک آشنا شوید.

مهم‌ترین ویژگی‌های لکه بر لباس کودک

شاید این سوال ذهن‌تان را مشغول کرده باشد که یک لکه بر قوی برای لباس کودک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ بهترین لکه بر لباس کودک باید از پوست ظریف و حساس کودک محافظت کند. در این مطلب قصد داریم مهم‌ترین ویژگی‌هایی را که مایع لکه بر کودک باید داشته باشد، معرفی می‌کنیم.

یکی از معیارهای انتخاب بهترین لکه بر کودک بدون آنزیم و رنگ بودن است
یکی از معیارهای انتخاب بهترین لکه بر کودک بدون آنزیم و رنگ بودن است

بدون آنزیم و رنگ

احتمالاً پیش آمده که پوست‌تان بعد از تماس مکرر با مایع لباسشویی به خارش بیفتد و قرمز شود. علت این مسئله آنزیم‌ها و رنگ‌های شیمیایی موجود در شوینده‌های لباس است که می‌تواند حساسیت پوستی ایجاد کنند. تصور کنید اگر برای ما چنین اتفاقی بیفتد، چه بلایی سر پوست نوزاد و کودک که فوق‌العاده حساس و لطیف است، می‌آید؟ به همین خاطر برای از بین بردن لکه لباس کودک، باید از مایع لکه بر بدون آنزیم و رنگ استفاده کنید. مایع لباسشویی امو کودک، فاقد هرگونه آنزیم و رنگ است و هیچ آسیبی به پوست کودک نمی‌زند. از طرفی اموی کودک سایر ترکیبات حساسیّت‌زا را هم ندارد و همین باعث می‌شود تا به عنوان یک شوینده لباس هایپوآلرژنیک، از پوست کودک محافظت کند.

یکی از معیارهای انتخاب بهترین لکه بر کودک قدرت لکه بری بالا است
یکی از معیارهای انتخاب بهترین لکه بر کودک قدرت لکه بری بالا است

قدرت لکه بری بالا

لکه چربی غذا،‌ شکلات، شیر، آب دهان و قطره آهن، بیشترین لکه‌هایی هستند که روی لباس نوزاد و کودک دیده می‌شوند. معمولاً اغلب این لکه‌ها به راحتی پاک می‌شوند، اما اگر مدت زیادی بمانند یا بدون استفاده از شوینده مناسب شسته شوند، ممکن است رد کم‌رنگی از آن‌ها روی لباس بماند. در هر صورت، نباید تسلیم لکه‌ها شوید. این شمایید که با استفاده از بهترین لکه بر لباس کودک، می‌توانید آن‌ها را نابود کنید. با قدرت لکه‌بری اموی کودک، نیازی نیست بابت لکه گرفتن لباس کودک دلبندتان استرس بگیرید. ترکیبات پاک‌ کننده و لکه ‌زدای موجود در محصول ما از جمله فسفونات سدیم و هیدروکسید سدیم، به راحتی انواع لکه‌ها را از بین می‌برد و پاکیزگی کامل لباس را ضمانت می‌کند.

نرم کنندگی لباس

فرمولاسیون نرم کننده از دیگر ویژگی‌هایی است که بهترین مایع لکه بر لباس کودک باید آن را داشته باشد. این ویژگی که در پاک‌کننده‌های ملایم مانند امو هست، باعث می‌شود لباس هنگام شستشو نرم و لطیف بماند و چروک نشود. هم‌چنین با جلوگیری از الکتریسیته ساکن، اتوکشی لباس را سریع و آسان می‌کند. البتّه که به دلیل رایحه ملایم، بوی خوشی هم به لباس‌ها می‌دهد. این ویژگی مستقیماً با پوست کودک هم ارتباط پیدا می‌کند. اگر مانند خیلی از مادران این دغدغه را دارید که بافت لباس پوست ظریف فرزندتان را تحریک نکند، با قدرتنرم کنندگی مایع لباسشویی اموی کودک، این مشکل هم رفع می‌شود.

ضدعفونی‌کننده لباس

کودکان کنجکاو هستند و احتمال اینکه به سطوح زیادی دست بزنند و لباس خود را به انواع آلودگی‌ها بمالد، زیاد است از آن‌جا که کودکان سیستم ایمنی ضعیف‌تری دارند، باید عوامل بیماری‌زا مانند میکروب و باکتری را از کودک‌ دور کنید. یکی از مواردی که تأثیر زیادی دارد، ضدعفونی کردن لباس‌ها است که با اموی کودک، به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. ترکیبات ضدعفونی کننده مایع لباسشویی امو کودک، انواع باکتری و میکروب را در چند دقیقه نابود و لباسی کاملاً تمیز و استریل تحویل‌تان می‌دهد.

یکی از معیارهای انتخاب بهترین لکه بر کودک محافظت از رنگ لباس است
یکی از معیارهای انتخاب بهترین لکه بر کودک محافظت از رنگ لباس است

محافظت از رنگ لباس

کودکان حتی موقع غذا خوردن هم در حال جنب و جوش هستند. به همین دلیل طبیعی است که مجبور شوید که در روز چند دست لباس برای کودک‌تان عوض کنید و مدام آن‌ها را بشویید. البتّه که شستن زیاد لباس‌ها هم باعث کم‌رنگ شدن‌شان می‌شود. می‌پرسید چه کاری باید بکنید؟ جواب سؤال‌تان، خرید بهترین لکه بر لباس کودک است. فرمولاسیون موجود در انواع لکه بر لباس کودک مانند امو، از رنگ لباس محافظت می‌کند و باعث تثبیت آن می‌شود. این‌گونه لباس‌ها نو می‌مانند و بیشتر عمر می‌کنند.

نحوه استفاده از لکه بر لباس کودک

برای این‌که در زمان کوتاه لباس کودک را لکه گیری کنید، باید مایع لکه ‌بر قوی داشته باشید. اگر لکه‌ها تازه باشند، با کمترین مقدار از لکه‌ بر هم پاک می‌شوند. کافی است شوینده لباس را روی لکه بریزید و تا زمان از بین رفتن لکه، به صورت دورانی بمالید. سپس لباس را آبکشی کرده و خشک کنید. لکه‌های قدیمی و سخت مانند لکه چربی شاید به راحتی پاک نشوند، اما با استفاده از بهترین لکه بر لباس کودک آن‌ها را هم می‌توانید همان‌طور که گفتیم، لکه زدایی کنید. مقدار مناسب از شوینده را مطابق دستورالعمل، روی لباس بریزید و مراحل را تکرار کنید تا ببینید اثری از لکه‌ها نمی‌ماند.

بهترین روش شستشوی لباس کودک

لباس کودک را می‌توانید با دست، ماشین لباسشویی یا مینی‌واش مخصوص لباس‌ نوزادان و کودکان بشویید. اگر لباس کودک، بافت حساس مثل پنبه یا ابریشم دارد، بهتر است شستشوی لباس را با دست و آب سرد یا ملایم انجام دهید. استفاده مستقیم شوینده لباس مناسب روی انواع لکه، آن‌ها را بهتر و سریع‌تر پاک می‌کند و به لباس‌های حساس هم آسیبی نمی‌زند. اگر هم فرصت ندارید و از ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید، تنها لباس‌های کودک را داخل مخزن بریزید. برای جلوگیری از تغییر رنگ و آسیب به بافت پارچه لباس، بهتر است لباسشویی را روی چرخش آهسته بگذارید و دمای آب را هم 30 تا 40 درجه تنظیم کنید. این‌طوری آسیب کمتری به لباس کودک می‌رسد و ظاهر لباس حفظ می‌شود.

 

سؤالات متداول

1- چه لکه بری برای پاک کردن لکه لباس کودک ایمن و قوی است؟

لکه‌بر ملایم با فرمولاسیون نرم کنندگی و ضدعفونی کننده برای پاک کردن لباس کودک مناسب و کاملاً ایمن است.

2- لکه‌های خشک شده روی لباس کودک را چطور پاک کنیم؟

با مایع لکه بر کودک، می‌توانید لکه‌های سخت را پاک کنید. کافی است مقداری از شوینده را روی لکه بریزید و آن را با دست بمالید تا لکه از بین برود.

3- لباس کودک را با آب سرد بشوییم یا آب گرم؟

بهتر است لباس‌های ظریف و حساس کودک را با آب سرد بشویید. دمای آب بین 30 تا 40 درجه مناسب شستشو لباس کودک است.

جمع‌بندی

در این مقاله درباره بهترین لکه بر لباس کودک اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم بهترین لکه بر باید قدرت لکه بری و ضدعفونی کننده لباس کودک باشد هم‌چنین باید فاقد مواد حساسیت‌زا باشد و از پوست ظریف کودک در برابر خارش، قرمزی و آسیب محافظت کند. اگر به هر آن‌چه که در این مقاله گفتیم عمل کنید، مطمئن باشید بهترین لکه بر لباس کودک را وارد سبد خریدتان می‌کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *