چگونه یک مایع لباسشویی ضد آلرژی مناسبی انتخاب کنیم

چگونه یک مایع لباسشویی ضد آلرژی مناسبی انتخاب کنیم

تاکنون پیش آمده هنگام شستشو لباس‌ها احساس کنید پوست‌تان قرمز شده یا بوی مایع لباسشویی  باعث شده به سختی نفس بکشید و پشت سرهم عطسه کنید؟ همه‌ این‌ها به استفاده از مایع لباسشویی های لباس معمولی که رنگ و بوی زیادی دارند، برمی‌گردد. اگر هم از افرادی باشید که مبتلا به آلرژی فصلی هستند و پوستی حساس دارند، این مشکلات می‌تواند شدیدتر شود اما جایی برای نگرانی نیست. انتخاب مایع لباسشویی ضد آلرژی مناسب، کلید حل این مشکل است. از آن‌جا که مایع لباسشویی های ضد آلرژی، فاقد ترکیبات آلرژی زا هستند، با استفاده از آن‌ها می‌توانید به راحتی لباس‌ها را بشویید و نگران ایجاد حساسیت پوستی نباشید. ما اینجا هستیم تا به شما در انتخاب مایع لباسشویی ضد حساسیت مناسب کمک کنیم.

ویژگی‌های مایع لباسشویی ضد حساسیت چیست؟

معمولاً مایع لباسشویی ها دارای ترکیبات شیمیایی هستند تا لبا‌س‌ها به راحتی تمیز شوند و بوی خوبی بدهند. با اینکه این مواد مایع لباسشویی در تمیزی لباس‌ها تأثیر دارند اما باعث ایجاد حساسیت پوستی می‌شوند؛ از این رو به آن‌ها آلرژن گفته می‌شود. خبر خوب آن‌که در مایع لباسشویی های ضد حساسیت، ردپایی از آلرژن‌ها وجود ندارد؛ به همین دلیل استفاده از این محصولات، باعث ایجاد حساسیت نمی‌شود و لبا‌س‌ها را تمیز می‌کند. ویژگی‌های مایع لباسشویی ضد آلرژی عبارت‌اند از:

بدون آنزیم و رنگ

آنزیم و رنگ، رایج‌ترین آلرژن‌ مایع لباسشویی های لباس هستند که  باعث تحریک پوست می‌شوند. این آنزیم‌ها که بیشتر پروتئاز، لیپاز و آمیلاز هستند، در حذف انواع لکه‌ تأثیر دارند. با این‌که آنزیم‌ها نقش زیادی در پاک کنندگی دارند، اما می‌توانند به پوست‌های حساس آسیب بزنند. اگر شما هم پوست حساسی دارید، تنها گزینه انتخاب مایع لباسشویی ضد حساسیت است. این نوع مایع لباسشویی  با اینکه فاقد رنگ و آنزیم است، اما ترکیبات مؤثری مانند سورفکتانت‌ها که لکه‌بری قوی است، دارد و نه تنها پوست را تحریک نمی‌کند، بلکه سخت‌ترین لکه‌ها را هم پاک می‌کند.

بدون بو و عطر

احتمالاً هنگام استفاده از برخی مایع لباسشویی های لباس، با عطر و بوی زیاد آن‌ها مواجه شده‌اید و می‌دانید چقدر ناخوشایند است و می‌تواند باعث سردرد یا سوزش گلو شود. گاهی این ترکیبات به قدری زیاد است که حتّی پس از شستشو هم بوی آن را روی لباس حس می‌کنید. با استفاده از یک مایع لباسشویی ضد آلرژی، برای همیشه با این مشکل خداحافظی کنید. انواع مایع لباسشویی های ضد حساسیت، کمترین عطر و بو را دارند و با رایحه ملایم طراحی شده‌اند تا لباس‌ها پس از شستشو، بوی غلیظ مایع لباسشویی  را ندهند و در عوض، بوی خوبی داشته باشند.

قابلیت نرم کنندگی شوینده ضد حساسیت
قابلیت نرم کنندگی شوینده ضد حساسیت

قابلیت نرم کنندگی

انواع مایع لباسشویی  ضد حساسیت یک ویژگی فوق‌العاده دیگر دارند و آن، نرم کنندگی بالا به ویژه در شستن لباس‌های کودک است. اگر لباس‌های کودک‌تان را در ماشین لباسشویی  یا دستی می‌شویید، با ریختن مقداری مایع لباسشویی ضد آلرژی می‌توانید معجزه آن را در نرم کردن بافت لباس ببینید. از آن‌جا که کودکان پوست نرم و حساسی دارند، شستشوی لباس با مایع لباسشویی های معمولی باعث آسیب به بافت پارچه و از بین بردن لطافت آن می‌شود، در حالی‌که مایع لباسشویی های ضد حساسیت، پارچه را نرم و لطیف نگه می‌دارند و خطری برای کودک ندارند.

قدرت پاک کنندگی زیاد

کودکان همواره در معرض آلودگی هستند و هنگام خوردن غذا یا بازی کردن، لباس‌های خود را کثیف می‌کنند. از آن‌جا که روزی چند بار ممکن است لباس کودک‌تان نیاز به شستشو پیدا کند، به مایع لباسشویی ای نیاز دارید که قدرت پاک کنندگی بالا داشته باشد و در عین حال، از آسیب به پوست ظریف کودک جلوگیری می‌کند. انواع مایع لباسشویی ضد حساسیت، سریع و راحت آلودگی و میکروب‌های لباس کودکانه را از بین می‌برند و لبا‌س‌ها را کاملاً تمیز می‌کنند.

برای پوست حساس پودر لباسشویی یا مایع لباسشویی بهتر است؟

پودر لباسشویی و مایع لباسشویی همیشه در شستشوی سریع لباس‌ها به بانوان خانه‌دار کمک کرده‌اند. با این‌که پودر لباسشویی قدیمی‌تر است، اما نمی‌توانیم تأثیر آن را در تمیزی لباس‌ها نادیده بگیریم. طی سال‌های اخیر، مایع لباسشویی های لباس به دلیل اینکه با مواد محرک کمتری تولید شده‌اند، به عنوان مایع لباسشویی ضد آلرژی بهتر از پودرها عمل کرده‌اند. مایع لباسشویی های ضد آلرژی بهترین گزینه برای افرادی که به مواد شیمیایی حساسیت دارند یا کودکان که پوست حساس‌تری دارند، هستند. معمولاٌ پودر لباسشویی به دلیل حالت جامدی، به راحتی از روی لباس یا دست پاک نمی‌شود و می‌تواند حساسیت پوستی ایجاد کند اما مایع لباسشویی های مایع ضدآلرژی، به راحتی در آب حل می‌شوند و ترکیبات آن‌ها آسیبی به پوست نمی‌رساند. از این رو، مایع لباسشویی بهترین گزینه برای افراد مبتلا به آلرژی فصلی یا حساسیت پوستی است.

مایع لباسشویی ضدحساسیت امو
مایع لباسشویی ضدحساسیت امو

مایع لباسشویی ضدحساسیت امو

اگر پوست حساسی دارید و به خاطر آلرژی فصلی دچار خارش پوست می شوید، حتما باید از یک مایع لباسشویی  ضدحساسیت برای شستشوی لباس های تان استفاده کنید. مایع لباسشویی ضد حساسیت امو را به شما پیشنهاد می‌کنیم. امو کودک مناسب شستشو لباس کودکان و نوزادان طراحی شده است و خاصیت ضدعفونی قوی و رایحه خوش دارد. این محصول همچنین دارای لکه‌بری بالا است و می‌تواند خیلی سریع لباس‌ کودک را از شر لکه‌های چرب غذا خلاص کند. اگر همچنان تردید دارید، شگفتی دیگری از امو را معرفی می‌کنیم که مناسب بودن این مایع لباسشویی  برای افراد مبتلا به حساسیت فصلی و آلرژی است. این مایع لباسشویی  چند منظوره علاوه بر اینکه محافظ پوست کودکان است، برای افرادی هم که پوست حساسی دارند کاربرد دارد.

تنظیمات شستشو آلرژیک ماشین لباسشویی

تنظیمات Sensitive یا Allergy plus در برخی لباسشویی‌ها مانند ال جی وجود دارد تا شستشوی لباس‌ها را به بهترین شکل انجام دهد. شستشوی آلرژیک مناسب افرادی است که به دلیل حساسیت پوستی، نیاز به روش شستشوی خاصی برای لباس‌ها دارند. برای این کار، با فعال کردن این تنظیمات در لباسشویی کافی است دمای آب را روی 60 درجه تنظیم کنید و برای لباس‌ها یا انواع ملحفه که در تماس مستقیم با پوست هستند، یک پیمانه کامل از مایع لباسشویی ضد آلرژی را به لباس‌ها اضافه کرده و حدود 15 دقیقه آن‌ها را بشویید. به کمک این قابلیت و استفاده از مایع لباسشویی  ضدحساسیت، جایی برای نگرانی وجود ندارد.

اهمیت شستشوی لباس کودک با مایع لباسشویی ضد آلرژی
اهمیت شستشوی لباس کودک با مایع لباسشویی ضد آلرژی

اهمیت شستشوی لباس کودک با مایع لباسشویی ضد آلرژی

کودکان سیستم ایمنی ضعیفی دارند و پوست آن‌ها به قدری لطیف است که کوچک‌ترین تماس می‌تواند روی پوست تأثیر بگذارد. با این شرایط اگر بخواهیم لباس کودکان را همراه با لباس‌های خودمان بشوییم یا در شستشو آن‌ها از مایع لباسشویی های معمولی با عطر و بوی زیاد استفاه کنیم، سلامت آن‌ها را به خطر انداخته‌ایم. این کار می‌تواند علاوه بر حساسیت پوستی، باعث مشکل تنفسی، خارش گلو یا تحریک چشم‌ کودک شود. از این رو باید برای شستشوی لباس دلبندتان، حتما از مایع لباسشویی ضدآلرژی استفاده کنید و لباس‌ها را به کمک لباسشویی کودک بشویید. فرمولاسیون ایمن و بدون آنزیم مایع لباسشویی ضد حساسیت، بافت لباس را مثل روز اول نرم نگه می‌دارد تا آسیبی به پوست کودک وارد نشود.

سؤالات متداول

 

1- مایع لباسشویی های ضدآلرژی تا چه زمانی پس از شستشو لباس ماندگاری دارند؟

به دلیل حل شوندگی و پاک کنندگی بالا، این مایع لباسشویی ها تا شستشوی بعدی ماندگاری دارند و در این فاصله، حساسیتی برای پوست ایجاد نمی‌کنند.

2- برای جلوگیری از حساسیت پوستی، پودر لباسشویی بهتر است یا مایع لباسشویی؟

به طور کلی مایع‌های لباسشویی بیشتر از پودرهای لباسشویی از مواد مایع لباسشویی  ضد حساسیت استفاده می‌کنند بنابراین مایع‌های لباسشویی برای افراد با پوست حساس گزینه بهتری هستند.

 3- با استفاده از مایع لباسشویی ضدحساسیت، لباس‌ها به چندبار شستشو نیاز دارند؟

با مایع لباسشویی ضد حساسیت، لباس‌ها حداقل یکبار کمتر از حالت عادی نیاز به شستشو دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *