چگونه لکه قهوه را از روی شلوار جین پاک کنیم

چگونه لکه قهوه را از روی شلوار جین پاک کنیم

اگر جزو افرادی هستید که صبح‌ها بدون نوشیدن قهوه نمی‌توانید به محل کارتان بروید، پس احتمال افتادن لکه قهوه روی لباس‌تان بیشتر است. شاید شما هم این تجربه را داشته‌اید که صبح دیر از خواب بیدار شده‌اید، با عجله یک قهوه سریع خورده‌اید و همان لحظه یک لکه قهوه روی شلوار جین‌تان نقش بسته است. خوشبختانه لکه قهوه روی شلوار لی اصلا نگران کننده نیست و به راحتی با چند ترفند کلیدی که در این مقاله می‌خواهیم آموزش بدهیم، از عهده پاک کردن سریع و راحت لکه قهوه از روی شلوار جین‌تان برمی‌آیید.

بهترین روش پاک کردن لکه قهوه از روی شلوار جین

ریختن قهوه روی شلوار می‌تواند برای شروع روز خوشایند نباشد، اما به شما بستگی دارد تا با بهترین روش، این مشکل را حل ‌کنید. برای پاک کردن لکه قهوه از روی شلوار جین، روش‌های متعددی وجود دارد و برخی روش‌های خانگی مانند آبلیمو هم در پاک کردن لکه‌ها بی‌تأثیر نیستند، اما بهترین روش، استفاده از شوینده لباس قوی یا لکه‌بر است. این محصولات با فرمولاسیون قوی که مختص حذف انواع لکه از روی پارچه تولید شده‌اند، و سریع‌ترین روش برای از بین بردن لکه قهوه روی شلوار جین به شمار می‌آیند.

انواع روش‌های از بین بردن لکه قهوه از روی شلوار جین

از آن‌جا که لکه قهوه روی شلوار جین بسته به نوع و مقدار آن متفاوت است می‌توانید براساس شرایط مختلف از روش های زیر کمک بگیرید.

انواع روش_های از بین بردن لکه قهوه از روی شلوار جین
انواع روش_های از بین بردن لکه قهوه از روی شلوار جین

آب سرد

اگر مشغول خوردن قهوه هستید و چند قطره از آن روی شلوار لی ‌تان می‌ریزد، وقت را تلف نکنید و شلوار را بلافاصله با آب سرد بشویید. شاید تعجب کنید، اما آب سرد روشی راحت و سریع برای از بین بردن لکه‌های تازه قهوه روی شلوار جین است. اگر بخشی از شلوار لکه دارد، همان قسمت را با آب سرد بشویید و زیر نور خورشید، پهن کنید. اگر هم نور خورشید در دسترس نیست، از سشوار کمک بگیرید. در صورتی که مقدار لکه قهوه زیاد است، 15 دقیقه شلوار را در آب سرد بگذارید تا لکه کم رنگ شود. سپس آن قسمت را بمالید و بعد از یک مرتبه آبکشی، خشک کنید.

مایع لباسشویی

مایع لباسشویی با قدرت پاک کنندگی بالا، خیلی سریع لکه قهوه را پاک می‌کند و ردی از آن باقی نمی‌گذارد. اگر نمی‌دانید کدام شوینده لباسشویی را انتخاب کنید، مایع لباسشویی امو را پیشنهاد می‌کنیم. از آن‌جا که امو علاوه بر پاک کنندگی و نرم کنندگی قوی، برای لباس‌های رنگی و مشکی تولید شده است، بسته به رنگ شلوارتان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این محصول، سخت‌ترین لکه‌ها مانند لکه قدیمی قهوه را پاک می‌کند و در عین حال، پارچه را نرم نگه می‌دارد و با جلوگیری از ایجاد الکتریسیته ساکن، موجب افزایش طول عمر الیاف پارچه می‌شود. شوینده omo با داشتن خاصیت آنتی باکتریال و فرمولاسیون مخصوص، می‌توانید مستقیم روی لکه قهوه استفاده کنید.

اسپری لکه بر

وقتی قهوه روی شلوار لی‌تان می‌ر‌یزد، تانن و اتیل فنل موجود در ترکیبات قهوه،  بلافاصله روی شلوار پخش می‌شود و رنگ پس می‌دهد. تانن‌ها مواد شیمیایی هستند که باعث ایجاد رنگ و عطر در مواد خوراکی می شوند و اتیل فنل، ماده‌ای است که بوی خوبی به قهوه می‌دهد. وجود تانن و اتیل فنل زیاد می‌تواند از بین بردن لکه قهوه را سخت کند، اما اسپری لکه بر به کمک‌تان می‌آید. این محصول بیشتر بر پایه سورفکتانت‌ها تولید شده است که با نفوذ در بافت پارچه، لکه‌زدایی می‌کند و بوی آن را از بین می‌برد. کافی است اسپری لکه‌بر را روی لکه قهوه اسپری کنید و بگذارید 10 دقیقه‌ بماند تا ذرات لکه از بافت پارچه جدا شود. سپس محل را با اسفنج خیس پاک کنید یا شلوار را شسته و خشک کنید.

خمیر دندان

شاید باورتان نشود اما خمیر دندان، روشی کاربردی در حذف لکه قهوه روی شلوار جین است. یادتان باشد برای اینکه ترکیبات قهوه مانند تانن،‌ به راحتی از روی شلوار پاک شود، از خمیر دندان سفید کننده استفاده کنید. این نوع خمیر دندان‌ها به دلیل داشتن فلوراید و نیترات پتاسیم که خاصیت پاک کنندگی قوی دارند، لکه قهوه  را خیلی سریع پاک می‌کنند و رد آن را از بین می‌برند. ابتدا خمیر دندان را روی لکه بمالید و اجازه دهید حدود 10 تا 20 دقیقه، بسته به مقدار لکه روی شلوار بماند. سپس همان محل را بشویید و شلوار را در هوای آزاد پهن کنید تا خشک شود. به شما قول می‌دهیم که پس از خشک شدن شلوار، لبخند رضایت بر لب‌تان می‌نشیند چون هیچ اثری از لکه‌ها نخواهید دید.

نمک و آبلمیو

استفاده از نمک یا آبلیمو به تنهایی، لکه قهوه روی شلوار را پاک می‌کند و مانع از پخش شدن آن می‌شود. البّته اگر لکه قدیمی باشد، با ریختن نمک یا آبلیمو بیشتر روی لکه، می‌توانید بهتر عمل کنید. اگر هم لکه زیاد است و این مواد به تنهایی آن را پاک نمی‌کنند، ترکیب این دو را امتحان کنید. ویژگی ضد عفونی نمک و خاصیت اسیدی آبلیمو، باعث نفود سریع در بافت ضخیم جین می‌شود و به طور عمیق، لکه را پاک می‌کند. برای این کار، محل لکه را به مقدار مساوی نمک و آبلیمو آغشته کنید. بعد از چند دقیقه، لکه را با دست بمالید تا کاملاً محو شود. سپس شلوار را بشویید و آن را خشک کنید.

مراحل شستشو شلوار جین برای پاک کردن لکه قهوه

مراحل شستشو شلوار جین برای پاک کردن لکه قهوه

 

  1. ابتدا شلوار را خیس کنید و مقداری از مایع لباسشویی با قدرت لکه زدایی قوی را روی لکه بریزید و حدود 10 دقیقه با دست بمالید.
  2. شلوار را با آب سرد بشویید. چنانچه ذرات لکه هنوز دیده می‌شود، مرحله قبل را تا جایی که لکه کاملاً پاک شود، تکرار کنید.
  3. شلوار را با ملایمت بشویید و آبکشی کنید.
  4. در آخر آن را در هوای آزاد و زیر نور خورشید، پهن کنید.

برای حذف لکه قهوه روی شلوار جین، شستشوی دستی بهتر است یا ماشین لباسشویی؟

شستشوی دستی بهتر است یا ماشین لباسشویی؟

شستن شلوار جین در ماشین لباسشویی به دلیل چرخش زیاد، باعث آسیب دیدن بافت و تغییر سایز شلوار می‌شود و حتّی رنگ آن را محو می‌کند. پس بهتر است برای پاک کردن لکه قهوه از روی شلوار جین، شستشوی دستی با آب سرد را انتخاب کنید. شستشوی دستی لکه‌ قهوه به دلیل اینکه مستقیماٌ با محل لکه در تماس هستید، نسبت به ماشین لباسشویی طولانی نیست و خیلی زود، پاک می‌شود.

 

سؤالات متداول

 

1. سریع‌ترین روش پاک کردن لکه قهوه از روی شلوار جین چیست؟

استفاده از اسپری لکه بر و مایع لباسشویی مناسب، سریع‌ترین روش حذف لکه قهوه است.

2. آیا لکه قدیمی قهوه، سریع از روی شلوار جین پاک می‌شود؟

به دلیل چسبیدن و نفوذ لکه در بافت پارچه، لکه‌های قدیمی قهوه دیرتر پاک می‌شوند و به شوینده و شستشوی زیاد، نیاز دارند.

3. آیا شستشوی لکه قهوه روی شلوار لی راحت است؟

لکه‌های تازه قهوه در کمتر از 10 دقیقه و به راحتی از روی شلوار پاک می‌شوند، اما لکه‌های قدیمی به زمان بیشتری نیاز دارند.

جمع‌بندی

در این مقاله با بهترین روش پاک کردن لکه قهوه روی شلوار جین که استفاده از مایع لباسشویی یا اسپری لکه بر است، آشنا شدید. اگر فکر می‌کردید پاک کردن لکه قهوه سخت است، ثابت کردیم این‌طور نیست و می‌توانید سریع‌تر از چیزی که فکر می‌کنید، از شر لکه‌‌های قهوه خلاص شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *