لکه انار روی لباس زرد چگونه پاک می شود

لکه انار روی لباس زرد چگونه پاک می شود

انار میوه فوق‌العاده خوشمزه‌ای است. اما خوردن آن ساده نیست و اگر بادقت آن را نخورید ممکن است لباستان راکثیف کند. علاوه‌برآن باز کردن انار به مهارت خاصی نیاز دارد. باید طوری آن را از وسط نصف کنید تا از پاشیدن آب انار روی لباستان جلوگیری کنید. اما اگر این اتفاق افتاد و لباس رنگ روشن‌تان لکه‌دار شد، نگران نباشید؛ چون آسمان به زمین نمی‌آید و می‌توانید از روش‌های مختلفی برای ازبین‌بردن لکه انار روی لباستان استفاده کنید. حالا سؤال اینجا مطرح می‌شود که لکه انار روی لباس زرد چگونه پاک می‌شود؟ در این مطلب قصد داریم به این سؤال شما پاسخ دهیم.

بهترین پاک کننده لکه انار روی لباس

انتخاب لکه بر مناسب در پاک‌کردن سریع لکه انار بسیار مؤثر است. برای ازبین‌بردن لکه انار می‌توانید از محصولات شیمیایی باکیفیت و پاک‌کننده‌های طبیعی استفاده کنید. اما لکه برهای شیمیایی قوی‌تر از پاک‌کننده‌های طبیعی هستند. نکته طلایی برای ازبین‌بردن لکه انار روی لباستان این است که به‌محض پاشیده شدن میوه، سریع لکه را از بین ببرید. در غیر این صورت پاک‌کردن لکه انار روی لباس، سخت‌تر می‌شود

مراحل پاک کردن لکه انار روی لباس
مراحل پاک کردن لکه انار روی لباس

مراحل پاک کردن لکه انار روی لباس

برای از بین بردن لکه انار روی لباس مراحل زیر را دنبال کنید.

1. بقایای انار را از روی لباس تان پاک کنید.

ابتدا بقایای میوه را از روی لباستان بردارید. درصورتی‌که لکه میوه بزرگ است از پارچه تمیز برای گرفتن آب آن استفاده کنید. به این صورت لکه راحت‌تر از لباس حذف می‌شود.

2. آب سرد روی لکه بریزید

ابتدا آب سرد روی پارچه بریزید. تا جاییکه قرمزی لکه را کمرنگ کند.

3. ناحیه لکه دار را به شوینده آغشته کنید

برچسب مراقبت از لباس را مطالعه کنید و بعد لکه بر امو یا کمی مایع شوینده را مستقیم روی محل لکه‌دار بمالید. اگر پاک‌کننده شیمیایی در دسترس ندارید می‌توانید مقداری مایع ظرف‌شویی روی لکه بریزید و ۵ دقیقه صبر کنید  تا به ناحیه لکه‌دار نفوذ کند.

4. لباس را در آب سرد خیس کنید

لباس آغشته به مواد شوینده را در آب سرد خیس کنید و 30 دقیقه صبر کنید.

5. لباس را در ماشین لباسشویی بشویید.

طبق برچسب مراقبت از لباس، دوز مناسب شوینده را داخل جای مایع بریزید و بعد لباس را در چرخه معمولی و در گرم‌ترین دمای آب بشویید.

نحوه پاک کردن لکه انار روی لباس سفید

برای پاک‌کردن لکه انار روی لباس سفید از لکه بر اموی اکتیو استفاده کنید. شوینده امو دارای چندین مزیت است. ضمن قدرت پاک‌کنندگی، قابلیت لکه بری و ضدعفونی‌کنندگی هم دارد. از همه مهم‌تر سخت‌ترین لکه‌ها را از روی لباستان پاک می‌کند.

نحوه پاک کردن لکه انار روی لباس سفید
نحوه پاک کردن لکه انار روی لباس سفید

روش پاک کردن لکه‌های قدیمی انار روی لباس

اگر متوجه لکه‌های انار روی لباستان نشده‌اید و آن را در کمد لباس آویزان کردید و ناگهان با دیدن لکه‌های کهنه غافلگیر شده‌اید. بدانید که می‌توانید با ترفندهایی، لکه‌های قدیمی انار را هم از روی لباستان از بین ببرید.

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. لباس را پشت‌رو کنید و روی لباس کمی آب سرد بریزید.
 2. مقداری مایع شوینده روی ناحیه لکه‌دار بریزید و با انگشتتان به‌آرامی مالش دهید.
 3. لباس را داخل یک سطل پر از آب قرار دهید.
 4. صبر کنید تا ۳۰ دقیقه خیس شود.
 5. بعد آن را در ماشین لباسشویی بیندازید و طبق دستورالعمل مراقبت از لباس با شوینده مناسب بشویید.
 6. بعد از تمام‌شدن چرخه شستشو، درصورتی‌که لکه از بین رفته بود، لباس را در مجاورت هوا خشک کنید.

چگونه آب انار را از روی لباس پاک کنیم؟

اگر دنبال یک راهکار جادویی برای ازبین‌بردن آب‌میوه روی لباستان هستید خوشبختانه پاک‌کردن لکه آب‌میوه‌ها مثل آب انگور، پرتقال و سیب تفاوت چندانی ندارد و می‌توانید به‌راحتی لکه آب‌میوه‌ها را از روی لباستان از بین ببرید. آنچه که باید به یاد داشته باشید این است که به‌محض پاشیده شدن آب‌میوه، سریع عمل کنید و لکه اضافی میوه را از روی لباس بردارید سپس لکه را به مایع شوینده آغشته کنید و در نهایت طبق برچسب مراقبت از لباس در گرم‌ترین دمای آب بشویید.

پاک کننده‌های طبیعی برای از بین بردن لکه انار روی لباس

برای ازبین‌بردن لکه انار روی لباس می‌توانید از پاک‌کننده‌های طبیعی مثل جوش‌شیرین و سرکه سفید هم استفاده کنید. جوش‌شیرین و سرکه سفید خاصیت پاک‌کنندگی و ضدعفونی‌کنندگی دارد.

جوش شیرین

لباس را در محلولی از جوش شیرین و آب خیس کنید. برچسب مراقبت از لباس را بررسی کنید و دمای آب را در گرم ترین حالت ممکن تنظیم کنید. بعد از گذشت 10 دقیقه لباس را از آب خارج کنید. از جوش شیرین می توانید برای لباس سفید و لباس رنگی استفاده کنید.

سرکه سفید

سرکه سفید از پاک‌کننده‌های طبیعی مؤثر برای ازبین‌بردن لکه انار از روی لباس است و به‌راحتی لکه انار را از روی لباس سفید و رنگی پاک می‌کند. اما در مورد لباس رنگی بهتر است کمی محتاط باشید و قبل از هر چیز، سرکه سفید را در گوشه لباس تست کنید، چون ممکن است سرکه رنگ بعضی از انواع لباس‌ها را از بین ببرد. در صورت که تست تان جواب مثبت داد، ناحیه لکه‌دار را زیر آب‌خنک بشویید و در صورت لزوم این کار را تکرار کنید.

از بین بردن لکه انار روی فرش

 • ابتدا لکه میوه را با یک پارچه تمیز از روی فرش بردارید.
 • فرش را با دستمال‌کاغذی پاک کنید
 • یک حوله تمیز روی ناحیه لکه‌دار با حرکت روبه‌پایین و فشار بکشید
 • وقتی باقی‌مانده آب‌میوه از بین رفت، با یک پارچه تمیز سفید، آب اضافی را بگیرید.
 • محل لکه را با آب اسپری کنید و مایع اضافی را از فرش خارج کنید.
 • در صورتی خارج‌شدن آب‌میوه، محلولی از مایع ظرف‌شویی و آب را ترکیب کنید یا ۴/۱ قاشق چایخوری شامپو فرش را با یک لیتر آب گرم مخلوط کنید
 • مقداری از محلول را روی اسفنج بریزید و آب اضافی محلول را خارج کنید.
 • بعد محکم روی لکه بکشید
 • در صورت نیاز مراحل بالا را تکرار کنید.
 • لکه را با آب گرم بشویید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *