پاک کردن لکه جوهر استامپ از روی لباس

پاک کردن لکه جوهر استامپ از روی لباس

اگر خودکار آبی که در جیب پیراهن سفیدتان گذاشته‌اید، به لباستان رنگ داده است. خونسردی خود را حفظ کنید چون می‌توانید به‌راحتی از عهده پاک ‌کردن لکه جوهر استامپ از روی لباستان برآیید. اولین قدم برای ازبین‌بردن لکه، شناسایی نوع ماده لکه است. بعد از بررسی مواد تشکیل‌دهنده لکه به‌راحتی می‌توانید پاک‌کننده مناسب را انتخاب کنید. فقط دقت کنید قبل از پاک‌کردن لکه، از شستن لباس خودداری کنید. در این مطلب قرار است به دغدغدغه‌هایمان برای ازبین‌بردن لکه جوهر استامپ روی لباس پاسخ دهیم پس لطفاً تا انتها بخوانید و مرحله‌به‌مرحله مسیر را دنبال کنید.

از چه پاک کننده‌ای برای از بین بردن جوهر لباس استفاده کنیم؟

برای ازبین‌بردن لکه جوهر استامپ، پاک‌کننده‌های مختلفی وجود دارد. پاک‌کننده‌های شیمیایی متنوع، لکه برهای مختلف و شوینده‌های طبیعی از پاک‌کننده‌های کاربردی هستند که می‌توانید انتخاب کنید. لکه جوهر مبتنی بر آب یا روغن ساخته می شوند و جوهرهای مبتنی بر آب سریع‌تر از جوهرهای روغنی از بین می‌روند. چون این جوهرها با آب رقیق می‌شوند.

از چه پاک کننده_ای برای از بین بردن جوهر لباس استفاده کنیم؟
از چه پاک کننده_ای برای از بین بردن جوهر لباس استفاده کنیم؟

چگونه لکه جوهر استامپ را از روی لباس پاک کنیم؟

برای پاک کردن لکه جوهر استامپ از روش‌های زیر استفاده کنید.

روش اول: مایع لباسشویی امو

مایع لباسشویی امو بهترین پاک کننده مخصوص از بین بردن لکه جوهر از روی پارچه است. برای استفاده از لکه بر امو مسیر زیر را دنبال کنید.

1. رنگ جوهر را به حوله تمیز منتقل کنید

برای انتقال رنگ جوهر از یک حلال مناسب مثل الکل مالشی، اسپری مو یا ضدعفونی‌کننده دست استفاده کنید و با یک سواب پنبه‌ای روی ناحیه لکه‌دار بمالید. بین ۱ تا ۳ دقیقه صبر کنید و بعد با یک حوله، رنگ جوهر را منتقل کنید.

2. جوهر اضافی را از روی پارچه پاک کنید

جوهر اضافی را با دستمال‌کاغذی تمیزی پاک کنید تا جوهر از روی لباس پاک شود. حوله کاغذی را زیر ناحیه لکه‌دار بگذارید و حلال را مستقیم روی لکه بریزید سپس با آب سرد بشویید.

3. مایع شوینده را روی لباس بمالید

در این مرحله برچسب مراقبت از لباس را بررسی کنید و براساس آن، مقدار کمی مایع لباسشویی امو را روی ناحیه لکه‌دار بریزید. این شوینده ضمن خاصیت پاک‌کنندگی، قابلیت لکه بری پارچه را دارد. شوینده را با یک مسواک به آرامی روی ناحیه لکه دار بمالید. بین ۳ تا ۵ دقیقه صبر کنید تا مایع شوینده در پارچه نفوذ پیدا کند.

4.لباس را در ماشین لباسشویی بشویید

طبق برچسب مراقبت از لباس، مقدار کافی مایع لباسشویی امو را داخل ماشین لباسشویی بریزید و دمای آب را در گرم‌ترین حالت ممکن تنظیم کنید و ماشین لباسشویی را شروع کنید.

5.ناحیه لکه‌دار را بررسی کنید

بعد از تمام شدن ماشین لباسشویی، ناحیه لکه دار را بررسی کنید و در صورت باقی ماندن جوهر روی لباس، مراحل بالا را تکرار کنید.

ناحیه لکه_دار را بررسی کنید
ناحیه لکه_دار را بررسی کنید

روش دوم: شیر

شیر یکی از پاک‌کننده‌های طبیعی برای ازبین‌بردن لکه جوهر از روی لباس است برای این کار، مسیر زیر را دنبال کنید.

1. پارچه را در شیر فرو کنید.

یک کاسه شیر را پر کنید و لباس را در شیر فروکنید طوری که لباس و ناحیه لکه‌دار را بپوشاند. لباس را یک شبانه‌روز در شیر خیس کنید.

2. لباس را طبق برچسب مراقب بشویید

لباس را از شیر خارج کنید و طبق برچسب مراقب از لباس در ماشین لباسشویی بشویید.

روش سوم: ترکیب سرکه و نشاسته ذرت

سرکه و نشاسته ذرت دو ماده طبیعی برای از بین بردن لکه جوهر از روی لباس است.

1. لکه جوهر را با سرکه خیس کنید

ابتدا ناحیه لکه دار را با سرکه خیس کنید.

2. خمیر سرکه و نشاسته ذرت بسازید

دو قسمت سرکه را با سه قسمت از نشاسته ذرت ترکیب کنید و خمیر ساخته شده را روی پارچه بمالید.

3. صبر کنید تا خمیر خشک شود

اجازه دهید تا خمیر روی پارچه خشک شود.

4. لباس را در ماشین لباسشویی بشویید

ابتدا خمیر را با یک چاقوی کند به آرامی از روی لباس بردارید و بعد آن را بشویید.

از بین بردن لکه جوهر از روی لباس رنگی

برای ازبین‌بردن لکه جوهر روی لباس رنگی از مایع لباسشویی اموی رنگی استفاده کنید. پاک‌کننده مخصوص لباس رنگی، تثبیت‌کننده رنگ لباس است و از رنگ‌دادن لباس جلوگیری می‌کند. این شوینده، ضمن قدرت پاک‌کنندگی، قابلیت لکه‌زدایی را نیز دارد. کافی است مقداری لکه بر مخصوص اموی رنگی را روی ناحیه لکه‌دار بریزید و ۵ دقیقه صبر کنید سپس لباس را طبق برچسب مراقبت در ماشین لباسشویی بشویید.

از بین بردن لکه جوهر از روی لباس رنگی
از بین بردن لکه جوهر از روی لباس رنگی

پاک کردن لکه جوهر از روی لباس مشکی

اگر روی لباس مشکی‌تان، لکه جوهر ریخته است حتماً از مایع لباسشویی اموی مشکی استفاده کنید. این پاک‌کننده قابلیت لکه‌زدایی دارد و از لباس‌هایی تیره در برابر بور شدن محافظت می‌کند و موجب افزایش عمر لباس می‌شود.

آیا جوهر خشک شده از روی لباس پاک می‌شود؟

ازبین‌بردن جوهر خشک شده سخت‌تر از جوهر مرطوب است؛ اما بااین‌حال می‌توانید لکه جوهر خشک شده را از روی لباس پاک کنید. فقط کافی است ابتدا لکه جوهر را با آب مرطوب کنید سپس روی لکه الکل بمالید و بعد آن را با مایع لباسشویی بشویید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *