بهترین مایع لباسشویی کودک ضدحساسیت

اگر کودک دلبندتان بعد از شستشوی لباس، دچار خارش پوستی زیاد شده است و از این وضعیت احساس ناراحتی دارد و مدام گریه می‌کند، باید به فکر یک شوینده لباس مناسب پوست کودک باشید. کودکان تا 2 سالگی پوست بسیار لطیف و حساسی دارند بنابراین ممکن است پوست‌شان در برابر مواد شیمیایی شوینده واکنش نشان دهد پس باید در انتخاب شوینده مناسب دقت بیشتری کنید. از آنجا که در طول روز احتمال دارد کودک‌تان لباسش را کثیف کند، باید شوینده قابلیت لکه‌بری عالی و بدون مواد شیمیایی مضر برای کودک داشته باشد. برای اینکه بتوانید یک مایع لباسشویی کودک ضد حساسیت با قابلیت لکه‌بری، پاک کنندگی قوی و ضدعفونی کننده پیدا کنید، تصمیم گرفتیم مطلبی گردآوری کنیم که به سوالات احتمالی شامل مثل ویژگی‌های مایع لباسشویی مناسب برای کودک و مایع های باکیفیت بازار پاسخ دهیم تا بتوانید راحت‌تر انتخاب کنید.

ویژگی‌های مایع لباسشویی مناسب کودک

ویژگی‌های مایع لباسشویی مناسب کودک

قبل از هر انتخابی، باید با ویژگی‌های یک شوینده مناسب برای کودک آشنا شوید. از آنجا که پوست کودک بسیار ظریف و حساس است باید از شوینده با قابلیت ضد حساسیت استفاده کنید تا پوست کودک در برابر آسیب در امان بماند. این شوینده باید قدرت لکه‌بری زیادی داشته باشد، چون ممکن است در طول روز، لباس کودک بارها کثیف شود. از طرفی خاصیت نرم کنندگی در مایع شوینده باعث می‌شود که کودک احساس آرامش را در لباس هایش تجربه کند. نکته دیگری که باید در انتخاب شوینده مناسب توجه کنید، رایحه خوش در مایع لباسشویی است چون حس آرامش و امنیت را به کودک منتقل می‌کند. در ادامه به مشخصات مایع لباسشویی کودک بیشتر خواهیم پرداخت.

 

1.    ضدحسایت و آلرژی پوستی

حتما باید مایع لباسشویی کودک ضدحساسیت باشد، در غیر این صورت ممکن است کودک به حساسیت پوستی مبتلا شود. در صورتی که پوست کودک‌تان بعد از شستشوی لباس، واکنشی مثل خارش، سوزش و قرمزی را نشان داد، احتمالا پوست کودک به این شوینده لباس حساسیت دارد.

2.    قدرت لکه بری زیاد

با توجه به اینکه در طول روز احتمالا لباس کودک‌تان بارها کثیف می‌شود، باید شوینده مخصوص کودک، قدرت لکه بری و سفیدکنندگی زیادی داشته باشد. به طور کلی سفیدکننده‌های لباس بهترین گزینه برای لکه‌بری لباس کودک محسوب می‌شوند و می‌توانید از قدرت لکه بری سفیدکننده‌ها استفاده کنید و هرگونه لکه چربی، روغن و مواد خوراکی ر ا از بین ببرد.

3.    خاصیت نرم کنندگی لباس

مایع لباسشویی مناسب کودک باید لطافت و نرمی را به پارچه‌ها منتقل کند. شوینده‌ای را انتخاب کنید که خاصیت نرم کنندگی لباس کودک را داشته باشد تا با پوشیدن آن، کودک حس راحتی و آرامش را تجربه کند. همچنین نرم‌کننده لباس از الکتریسته شدن آن جلوگیری می‌کند بنابراین به راحتی اتو می‌شوند.

4.    دارای رایحه خوشبو و ملایم

مایع لباسشویی کودک باید رایحه خوشبو و ملایمی داشته باشد که کودک یا نوزاد اذیت نشود. بعضی از کودکان به بوی مایع لباسشویی حساسیت دارند، بنابراین بهتر است در انتخاب شوینده با رایحه ملایم یا بدون بو دقت کنید.

5.    پاک کنندگی بسیار قوی

مایع لباسشویی کودک ضمن ضدحساسیت بودن باید قدرت پاک کنندگی قوی داشته باشد تا به راحتی از عهده پاک کردن هرگونه کثیفی و آلودگی برآید.

6.    تثبیت رنگ و جلوگیری از تغییر سایز لباس

مایع شوینده کودک باید موجب حفظ و تثبیت رنگ لباس شود و از بافت لباس در برابر آسیب مراقبت کند و مانع از چرک مردگی لباس و رنگ دادن آن‌ها به یکدیگر شود. همچنین مایع لباسشویی را انتخاب کنید که از مواد باکیفیت ساخته شده باشد و  بعد از یک بار شستشو، سایز لباس تغییر نکند.

7.    مقرون به صرفه بودن

از آنجا که ممکن است مجبور شوید به دفعات از مایع شوینده لباس کودک استفاده کنید باید مقرون به صرفه نیز باشد.

ویژگی‌های مایع لباسشویی مناسب کودک اینفوگرافی

نکات ضروری در شستن لباس کودک

برای شستن لباس کودک نیاز است به نکات زیر توجه کنید.

  • لباس های نو و تازه کودک تان را قبل از استفاده بشویید.
  • دمای مناسبی برای شستشوی لباس کودک را انتخاب کنید.
  • لباس کودک و نوزادتان را به محض کثیف شدن بشویید.
  • مایع شستشوی لباس نسبت به پودر لباسشویی اولویت دارند چون احتمال تحریک پوست کودک کمتر است.
  • بهتر است لباس کودک‌تان را جداگانه بشویید و از پاک شدن شوینده از روی لباس مطمئن شوید.

 کدام مایع لباسشویی کودک را بخریم؟

تنوع برندهای شوینده موجب سردرگمی خریداران شده است. اما بین برندهای موجود در بازار، مایع لباسشویی اموی کودک یکی از بهترین شوینده های موجود در بازار است که فرمولاسیون آن از مواد ضدحساسیت برای کودک ساخته شده است و ضمن اینکه خاصیت لکه بری نرم کنندگی دارد و موجب حفظ کیفیت الیاف لباس می‌شود.

کدام مایع لباسشویی کودک را بخریم؟

جمع بندی نهایی

در این مطلب به این نکته مهم اشاره کردیم که مایع لباسشویی کودک ضدحساسیت از مهم‌ترین ویژگی یک شوینده مخصوص کودک است. بنابراین باید این خاصیت را در اولویت قرار دهید و همچنین باید به نکاتی مثل نرمی و لطافت البسه کودک، حفظ تثبیت رنگ و الیاف لباس، نرم کنندگی لباس، قدرت لکه بری بالا نیز توجه کنید تا بتوانید یک شوینده مناسب کودک انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *