چگونه لباس سفید را تمیز کنیم؟

چگونه لباس سفید را تمیز کنیم؟

بیشتر ما برای یکبار هم که شده دوست داریم رنگ سفید را امتحان کنیم و لباس یا کتونی سفید داشته باشیم. اما وقتی به انواع لکه عرق و زردی روی یقه پیراهن یا لکه روغن آستین‌ها‌ فکر می‌کنیم، دور لباس سفید را خط می‌کشیم. ترس از این‌که نمی‌دانیم لباس سفید چجوری تمیز کنیم، باعث می‌شود از پوشیدن این لباسها محروم بمانیم. وقتی پای شستشو و لکه‌بری لباس‌های سفید در میان است، همه می‌دانیم که باید مراقبت بیشتری از این لباس‌ها داشته باشیم. اما چطوری؟ برای این کار، شوینده قوی نیاز است تا در یک چشم به هم زدن لکه‌های لباس را از بین ببرد و از زرد شدن آن جلوگیری کند. همان چیزی که شوینده‌های امو در اختیارمان قرار می‌دهند. برای اینکه به قدرت شویندگی مایع لباسشویی امو پی ببرید این مطلب را تا انتها بخوانید.

بهترین روش شستشوی لباس سفید چیست
بهترین روش شستشوی لباس سفید چیست

بهترین روش شستشوی لباس سفید چیست؟

تمیزی لباس‌های سفید در گرو آن است که چطور از عهده شستن و لکه‌زدایی آن‌ها بربیایید. اگر می‌خواهید برای لکه‌بری لباس سفید و نرم شدن آن، مایع لکه‌بر و نرم کننده مخصوص تهیه کنید؛ نیازی نیست. مایع لباسشویی امو اکتیو به تنهایی برای تمیز کردن لباس سفید کافی است. این شوینده‌ قدرتمند، حاوی آنزیم است و با پاک‌کنندگی و لکه‌بری بالا برای از بین بردن لکه زردچوبه  و عرق کاربردی است و مانع چرک مردگی لباس می‌شود. همچنین فرمولاسیون چربی‌زدا دارد و در پاک کردن انواع لکه چربی مؤثر است. امو اکتیو به عنوان محصول کامل، خاصیت آنتی‌باکتریال دارد و لباس‌ها را کاملاً ضدعفونی می‌کند. با داشتن ترکیبات نرم کننده هم بافت آن‌ها را لطیف نگه‌ می‌دارد. شستن لباس سفید با این لکه‌بر، مزایای دیگری هم دارد. محصول ما از بافت و رنگ لباس محافظت کرده و با جلوگیری از الکتریسیته ساکن، اتو کردن لباس را آسان می‌کند.

راهنمای شستشوی لباس سفید با مایع امو
راهنمای شستشوی لباس سفید با مایع امو

راهنمای شستشوی لباس سفید با مایع امو

حالا که با پاک کننده مناسب لباس سفید آشنا شده‌اید، وقت آن رسیده تا به این دغدغه که لباس سفید چجوری تمیز کنیم، بپردازیم. در ادامه دو روش شستشوی دستی و ماشینی لباس‌های سفید را با امو اشاره می کنیم. فقط به این نکته توجه کنید که در صورتی که لباس لکه‌دار است. قبل از شستشوی لباس حتما، آن لکه گیری کرده و بعد به شستشوی لباس اقدام کنید.

شستشوی لباس سفید با امو به روش دستی

اگر لباس سفیدتان جنس ظریف و حساس مثل  ابریشم و پنبه دارد یا بیش از حد چرک مرده به نظر می‌رسد، بهتر است روش دستی را برای شستشو انتخاب کنید. چون در این صورت به بافت لباس آسیبی نمی‌رسد و لکه‌ها کامل از بین می‌‌روند. ابتدا مقداری آب ولرم را در لگن بریزید و لباس را داخل آن بگذارید. سپس بسته به نوع لکه و مطابق با برچسب پشت محصول، مقدار لازم از مایع لباسشویی امو اکتیو را داخل لگن بریزید. به آرامی لباس را بشویید و بعد از آبکشی، آن را خشک کنید. اگر می‌خواهید لباس‌های سفید را بدون دردسر بشویید، از چنگ زدن لباس خودداری کنید و آن‌ها را با آب داغ نشویید. تا جایی که می‌توانید، شستشوی لباسهای سفید را با روش دستی انجام دهید.

شستشوی لباس سفید با امو در ماشین لباسشویی

برای شستشوی لباس سفید با امو، قبل از هر چیز دستورالعمل لباس را بررسی کنید. در مرحله بعدی باتوجه به میزان کثیفی لباس‌ها، مقدار لازم از مایع لباسشویی امو را درون مخزن ماشین لباسشویی بریزید. دمای آب و میزان دفعات شستشو را تنظیم کنید و سپس در ماشین را ببندید.  اگر لباس‌ها خیلی کثیف بود زمان شستشو را افزایش دهید. بعد از تمام شدن چرخه شستشو، تنظیمات آبکشی را فعال کنید. سپس لباس‌ها را خشک کرده و پهن کنید.

سریع_ترین روش لکه_زدایی لباس سفید با امو
سریع_ترین روش لکه_زدایی لباس سفید با امو

سریع‌ترین روش لکه‌زدایی لباس سفید با امو

یکی از بیشترین مشکلاتی که گریبان‌گیر لباس‌های سفید می‌شود، لکه‌های زرد ناشی از عرق است. برای از بین بردن لکه عرق روی لباس سفید، شستشو کافی نیست و باید از یک مایع لباسشویی یا لکه بر قوی استفاده کنید. مایع لباسشویی امو با خاصیت لکه‌بری و پاک‌کنندگی قوی، به راحتی این کار را  انجام می‌دهد. برای لکه‌زدایی و شستن لباس سفید که زرد شده، کافی است کمی از لکه بر امو را مستقیماً روی لکه بریزید. چند دقیقه‌ای با حرکات دورانی لکه را بمالید تا کاملاً پاک شود. سپس لباس را آبکشی و خشک کنید. می‌بینید که هیچ اثری از لکه نیست.

تنظیمات ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس سفید

شستن لباس سفید در ماشین لباسشویی وقت زیادی نمی‌گیرد و راحت است. البتّه برای این‌که لباسها کاملاً تمیز شوند، قلق خاص خودش را دارد که به تنظیمات ماشین لباسشویی برمی‌گردد. معمولاً شستشوی ماشینی می‌تواند به بافت لباس آسیب بزند و باعث پرز گرفتن آن شود. اگر تنظیمات مناسب لباسشویی را بدانید، می‌توانید آسیب‌ها را کم کنید. از آن‌جا که آب داغ روی بافت پارچه تأثیر دارد و آب سرد هم برخی لکه‌های سخت را پاک نمی‌کند، بهترین دما برای شستن لباس سفید، آب ولرم یا دمای 30 تا 40 درجه است. همین‌طور تنظیم شستشو و آبکشی باید روی دور معمولی یا ملایم باشد. این‌طوری کیفیت بافت لباس‌های سفید حفظ  می‌شود و رنگ آن‌ها ثابت می‌ماند. توصیه می‌کنیم لباس‌ها را در هوای آزاد خشک کنید. اگر ممکن نیست، بهتر است خشک کن را هم روی دور آهسته تنظیم کنید تا مانع از پرز گرفتن لباس‌ها و شل شدن بافت آن‌ها شوید.

شستن لباس سفید با روش خانگی

شاید بپرسید که با مواد خانگی، لباس سفید چجوری تمیز کنیم که کاملاً پاک شود؟ روش‌های خانگی مانند سرکه و نمک نمی‌توانند جایگزین مواد شوینده باشند. با این وجود، برای پاک کردن لکه‌های سطحی کاربرد دارند. برای این کار، سرکه را با مقداری نمک و آب ترکیب کنید و روی لکه بریزید. اجازه دهید 30 دقیقه روی لباس بماند. سپس محل لکه را بمالید و آن را به خوبی شسته و آبکشی کنید.

سؤالات متداول

1- لباس سفید را هر چند وقت یکبار بشوییم؟

اگر می‌خواهید مانع چرک مردگی و بوی بد لباس شوید و آن‌ها را همیشه تمیز نگه دارید، بعد از دوبار پوشیدن، لباس را با شوینده مناسب بشویید.

2- سریع‌ترین روش پاک کردن انواع لکه از لباسهای سفید چیست؟

برای این کار کافی است چند قطره از لکه‌بر امو را روی لکه‌ بریزید و آن را با حرکات دورانی آرام بمالید. سپس لباس را آب بکشید و خشک کنید.

3- امو اکتیو را برای لباس‌های رنگی هم می‌توان استفاده کرد؟

فرمولاسیون این شوینده برای شستشو و لکه‌بری تمام لباس‌ها مناسب است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *